کد خبر: DT-30943
تعداد بازدید: 145بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه کشور چین بخش قابل توجهی از بازار میگوی پرورشی استان بوشهر را به خود اختصاص داده، کاهش تعرفه صادرات میگو به این کشور در دست پیگیری است.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از  ایرنا، محمد رضا مودودی شنبه شب در نشست میز صنایع آبزیان استان بوشهر افزود: شرکت های فعال استان بوشهر در زمینه صادرات میگوی پرورشی در صورت فعالیت به شکل پراکنده راه به جایی نمی برند.
وی اضافه کرد: با تشکیل یک کنسرسیوم از سوی شرکت های فعال حوزه صادرات میگوی پرورشی در استان بوشهر دولت می تواند به نحو مطلوب تری آنها را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اگرچه پرداخت تسهیلات حمایتی به صنایع رابطه معکوس با افزایش توان رقابت آنها در بازار جهانی دارد ولی با وضعیت کنونی صنایع مرتبط با حوزه آبزیان نیاز به حمایت دارند.
مودودی افزود: از سال ۸۱ تا ۸۹ نزدیک به ۱۴۰ میلیارد ریال تهسیلات یارانه تجاری به بخش میگو پرداخت شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به هرکدام از بخش های صنعت و معدن، کشاورزی، تجارت و مسکن دوهزار میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات بانکی اختصاص یافته است.
مشاوروزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بانک های سراسر کشور عامل پرداخت این تسهیلات هستند، گفت: با این میزان یارانه تا سقف شش درصد از سود تسهیلات پرداختی به بخش های صنعت و معدن، کشاورزی، تجارت، مسکن زیر پوشش قرار می گیرد.
مودودی افزود: با تخصیص اعتبار یارانه ای برای توسعه زیر ساخت ها می توان در زمینه راه اندازی خط های منظم کشتیرانی و هواپیمایی، اعزام هیات تجاری به خارج از کشور، برند سازی و بسته بندی گام های موثری برداشت.
رئیس اتاق بازرگانی بوشهر گفت: استان بوشهر به عنوان قطب صنعت میگوی پرورشی کشور امسال متوجه آسیب جدی شده است.
علی اکبر شریف پور بوشهری افزود: در این ارتباط تلاش زیادی برای به حداقل رساندن آسیب ناشی از ورود بیماری لکه سفید به مزارع پرورش میگو استان بوشهر صورت گرفت ولی با گستردگی حجم این بیماری این تلاش ها کارساز واقع نشد.
وی اضافه کرد: به منظور بازیابی ظرفیت اصلی تولید میگوی پرورشی استان بوشهر باید نهادهای مربوطه نهایت سعی خود را به کار

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین