کد خبر: DT-40234
تعداد بازدید: 37بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: با فراهم شدن منابع اعتباری و تسهیلاتی مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی در کشور افزایش می‌یابد.

سید مناف هاشمی ظهر امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه جایگاه وزارت ورزش و جوانان  ارتقا یافته است اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان قبل از دولت یازدهم از جایگاه مطلوبی برخوردار نبود که این مهم سبب عقب افتادن اجرای طرح‌ها و تحقق موافقتنامه‌ها شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های ورزشی در استان‌ها شده است اضافه کرد: برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی انگیزه‌های لازم برای شرکت سرمایه‌گذاران در اجرای طرح‌های ورزشی فراهم شده است.

هاشمی با اعلام اینکه بیش از ۴ هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور وجود دارد، گفت: برای تکمیل این پروژه‌ها منابع مهم اعتباری و تسهیلاتی تأمین شده که انگیزه لازم برای مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده است.

وی با ابراز اینکه استاندار بوشهر کار بزرگی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی انجام داده است، افزود: این طرح‌ها و تدابیر استاندار بوشهر باید به سایر استان‌ها تسرّی یابد تا شاهد تأمین زیرساخت‌های ورزشی در شهرها و روستاها در دیگر نقاط کشور باشیم.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: استان بوشهر در بعد ورزش‌های همگانی، قهرمانی، جذب اعتبارات و طرح‌های پشتیبانی، مالی و اداری حرکت‌های ارزنده‌ای داشته که رضایت‌مندی بخش‌های مختلف را فراهم کرده است.

هاشمی با بیان اینکه واگذاری طرح‌های ورزشی به بخش خصوصی بر اساس قانون انجام می‌شود، گفت: بر اساس قانون املاک ورزشی بلااستفاده به فروش می‌رسد و وجوه آن پس از واریز به خزانه در تکمیل و اجرای طرح‌های ورزشی هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اختصاص یک درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به امر ورزش و توسعه و ترویج فرهنگ ورزش بیان کرد: ۶۰ درصد از این اعتبارات برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی و ۴۰ درصد دیگر برای ترویج فرهنگ ورزش اختصاص می‌یابد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از تکمیل ورزشگاه ۱۵هزارنفری بوشهر خبر داد و افزود: با اختصاص اعتبارات لازم این ورزشگاه که ۱۳ سال متوقف بود به‌زودی تکمیل و در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین