کد خبر: DT-48579
تعداد بازدید: 83بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
حجت‌الاسلام والمسلمین زاهددوست با اشاره به روز عرفه روز عرفه روز دعا ؛ راز و نیاز با خالق هستی است و دعای عرفه یک دوره کامل درس توحید است .روز عرفه مانند شب قدر برای انسان روزی سرنوشت‌ساز است و باید از این فرصت معنوی برای تغذیه روحی و معنوی بهره برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین زاهددوست با اشاره به روز عرفه روز عرفه روز دعا ؛ راز و نیاز با خالق هستی است و دعای عرفه یک دوره کامل درس توحید است .روز عرفه مانند شب قدر  برای انسان روزی سرنوشت‌ساز است و  باید از این فرصت معنوی برای تغذیه روحی و معنوی بهره برد.

وی افزود ، علیرغم این که رژیم خائن وضد بشری آل سعود برای اینکه  خوش‌خدمتی خود به دشمنان ملت ایران آمریکا و رژیم صهیونیستی ثابت کند ملت مسلمان ایران را از این فریضه عظیم الهی محروم کردند و  مصداق صد عن سبیل الله شدند  اما مردم مسلمان ایران حضوری گسترده در مراسم روح بخش روز عرفه  آن را به صحنه برائت از مشرکین تبدیل خواهند کرد.امسال در  تمام کشور مراسم روز عرفه به صحنه برایت از مشركين و ابراز تنفر از رژیم سعودی و اربابان او آمریکا و اسرائیل تبدیل خواهد شد  و در هرجا که هستیم شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر آل سعود  طنین انداز خواهیم کرد.

امام جمعه دلوار گفت، برگزاری مراسم روح بخش دعای عرفه همراه با فریاد کوبنده برائت از مشرکین در واقع پاسخی عملی است  به خائنانی است که گمان می‌کنند می‌توانند با محروم کردن  یک ملت از حج ابراهیمی، دهان سایر ملتها را ببندند و فریاد برائت از مشرکان را هم در دنیا خاموش کنند.

حج جزء واجبات و فرایض دینی بوده و هیچ حکومتی حق ممانعت از برپایی آن را ندارد اما آل سعود به دلیل آنکه گوش بفرمان مستکبران و دشمنان اسلام است، این ننگ ابدی را  در پرونده سیاه خود ثبت نمود.

وی با اشاره به سالروز فاجعه منا این فرقه سفاک و خیانتکار  که نام خادم الحرمینی را بر خود گذاشته است اما در واقع خائنان واقعی به خدا و حرم رسول خدا هستند وبر اثر بی‌کفایتی در مقاطع مختلف در ایذاء و اذیت مسلمانان و حجاج بیت الله  نقش داشته‌اند منازعات و گرفتاریهای امروز منطقه حاصل سیاستهای جنایتکارانه آل سعود بوده ودر جریان  فاجعه  سال گذشته سرزمین منا جمع زیادی از حاجیان با لب تشنه به شهادت رساندند و خانوادههای منتظر را داغدار نمودند و تلخی این فاجعه  بقدری است که هرگز تلخی آن از کام ملت ایران زدوده نخواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات پیش آماه برای صیادان منطقه در ایام برگزاری کنگره بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری برخی مسئولان با بی تدبیری مشکلاتی را برای صیادان بوجود آوردند که باید سریعا مرتفع شود چرا که اینها از اقشار زحمتکش جامعه هستند.مردم با حضور پرشور و معنا دار خود در کنگره شهید رئیسعلی دلواری اینگونه مسئولان را شرمنده کردند و به آنها پیام دادند فرزندان شهید رئیسعلی دلواری در همه صحنه ها حضوری حماسی دارند و هیچ اقدامی آنها را از صحنه های انقلاب و نظام اسلامی جدا نخواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد، مردم در این شرایط با مشکلات عدیده ای مانند تورم؛ رکود اقتصادی و مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند لذا هنر مسئولان این باشد که گره‌ای از مشکلات مردم باز کنند نه اینکه با بی تدبیری قول بالای قوز برای مردم  بسازید . جلوگیری از تردد صیادان فاقد مجوز صید به دریا ، برای بسیاری زمینه بیکاری و ایجاد مشکلات معیشتی را فراهم  می کند. در حالی که یک فرد چندین  سال به صیادی اشتغال داشته اما دریابانی با جلوگیری از تردد این صیادان به دریا از آنها مجوز صید می خواهد و شیلات هم به مردم مجوز صید نمی دهد.
زاهد دوست گفت ، مردمی که در ساحل دریا زندگی می کنند ارتزاق و کسب درآمد از دریا را حق مسلم  خود می دانند و این کاملا عقلایی است.دولت در بخش دلوار کدام ظرفیت شغلی فراهم کرده و اگر مانع صید و تجارت مردم می شوید برای شغل جایگزین آن را چه کسی باید به مردم جوابگو باشد؟؟ قبلا هم گفته ام هرکجا بین مردم و دولت و مسئولان دولتی در جهت احقاق حق مردم خصوصا در زمینه معیشت مردم تعارضی بوجود بیاید بنده به عنوان امام جمعه طرفدار مردم ودر کنار مردم خواهم بود و از حق و حقوق مردم با افتخار دفاع خواهم کرد.

امام جمعه دلوار تاکید کرد ، برخود لازم می‌دانم از همه جوانان و مردم بخصوص قشر ملوان و صیاد حمایت کرده و به آن‌ها کمک کنم و از همه مسئولین در شهرستان و استان نیز خواستاریم این موضوع را به‌ صورت جدی پیگیری کنند و مشکلات صیادان زحمتکش این منطقه را حل کنند.

وی در خطاب به فرماندار محترم تنگستان افزود ؛ به وعده خود به صیادان منطقه عمل کنند و تنها راه التیام خاطر مردم و دلجویی از آنان بازسازی پروژه تخریب شده به کیفیت بهتر از قبل است.اسکله فعلی نیاز به لایروبی و زیرساخت و امکانات دارد و بعلاوه اینکه پرترافیک است و برای رفاه حال صیادان  نیاز به تکمیل پروژه اسکله نیمه کار است.

وی با اشاره به پروتکل FATFگفت، FATEمصداقی از نفوذ دشمن در کشور است و مسئولان ما نباید زیر بار چنین تعهد ننگینی بروند برابر این تعهد دست اجنبی و خصوصا دشمن اصلی ملت ایران یعنی آمریکا برای نفوذ اقتصادی در این کشور باز می شود و برخی اختیارات را از خود ما سلب می کند و این برای ملت ما یادآور کاپیتولاسیون است.دولت محترم و مجلس شورای اسلامی  مواظبت و مراقبت لازم داشته باشند می خواهند ما را مجبور به خود تحریمی کنند که چنین چیزی  برای ما  مایه شرم و خفت است.

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست در پایان از مسئولان و مردم در برگزاری کنگره بزرگداشت یکصد و یکمین سالروز شهادت سردار شهیدرئیسعلی دلواری و شرکت در دعای ندبه قدر دانی کرد.

 

شایان ذکر است در بعد دونماز بمناسبت فاجعه منا در خیابان اصلی روبروی بانک صادرات تجمع و اعتراض خود را با شعارهای مرگ بر آل سعود و مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دادند.

 

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین