کد خبر: DT-47332
تعداد بازدید: 71بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
آیت‌الله صفائی بوشهری :
صفایی بوشهری گفت: رئیسعلی دلواری شناسنامه مبارزه ضد استعماری و ضد استبدادی استان بوشهر و الگویی برای استان، کشور و نظام جمهوری اسلامی است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر  با اشاره به  برنامه های ۱۲ شهریور روز ملی مبارزه با استعمار و سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری افزود : با توجه به اهمیت بزرگداشت مقام رئیسعلی دلواری و سالروز مبارزه با استعمار انگلیس، برای برگزاری هرچه باشکوهتر این مناسبت شورای فرهنگ عمومی استان متصدی تنظیم برنامه ها و مردم و امام جمعه بخش دلوار بعنوان مجری برنامه های این روز معرفی می شوند.
وی افزود: دبیرخانه ستاد ۱۲ شهریور  نیز همان دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان خواهد بود.
صفایی بوشهری گفت: رئیسعلی دلواری شناسنامه مبارزه ضد استعماری و ضد استبدادی استان بوشهر و الگویی برای استان، کشور و نظام جمهوری اسلامی است.

امام جمعه بوشهر یادآور شد: قبر شهید رئیسعلی دلواری در نجف اشرف که سالها به فراموشی سپرده شده و در حال تخریب بود، با هماهنگی های بعمل آمده کار مرمت آن بزودی آغاز می شود.

وی افزود: همچنین به خاطر گرامیداشت یاد و خاطره شهید رئیسعلی دلواری حوزه علمیه ای در تنگستان، یکی از سکوهای در دست ساخت نفت و گاز عسلویه و یکی از کشتیهای در دست ساخت صدرا وهمچنین یکی از پادگان های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان به نام این شهید نامگذاری و مجسمه آن نیز در تهران نصب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست امام جمعه بخش دلوار نیز گفت: تا قبل از سال ۸۸ توجهی به روز ۱۲ شهریور نمی شد ولی با تدبیر همه مسئولان علی الخصوص توجه ویژه آیت‌الله صفائی بوشهری  از آن سال تاکنون تلاش شده این مناسبت بخوبی در جامعه برای مردم نهادینه شود.
حجت الاسلام زاهد دوست با بیان اینکه در سال جاری متاسفانه مسئولان استان تاکنون نشست و برنامه ریزی خاص برای گرامیداشت ۱۲شهریور برگزار نکرده اند افزود: براساس تصمیم گیری در دفتر امام جمعه دلوار قرار است به همین مناسبت دعای ندبه توسط هیئت رزمندگان اسلام  با حضور آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران در روز جمعه ۱۲ شهریور مصادف با شهادت امام جواد(ع) برگزار و این برنامه از شبکه یک سیما بصورت زنده پخش شود.
وی برگزاری همایش بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری در روز پنج شنبه ۱۱ شهریور، جشنواره فرهنگی ورزشی، برپایی شب شعر و شروه، برگزاری نمایشگاه عکس باموضوع حضور استعمار در ایران و مرمت مقبره و غبارروبی منزل آن شهید بزرگوار را از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای این روز عنوان کرد.
امام جمعه دلوار افزود: نامگذاری یکی از اماکن مهم استان مانند فرودگاه یا ورزشگاه و همچنین نامگذاری یک میدان یا خیابان اصلی در مراکز شهرستان ها بنام شهید و حمایت از پایان نامه های پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا باموضوع حضور استعمار در استان و نقش شهید رئیسعلی دلواری و علما و رهبران دینی در نهضت ضد استعماری از جمله پیشنهادات و مطالبات ما از مسئولان استان است.
رئیس بنیاد ایرانشناسی شعبه استان بوشهر نیز گفت: بسیاری از مردم و جوانان این استان و کشور شهید رئیسعلی دلواری را بخوبی نمی شناسند.
عبدالکریم مشایخی افزود: شهید رئیسعلی دلواری نباید محدود به یک روز و یا یک هفته باشد بلکه باید به گونه ای شخصیت و قهرمانی های این شهید ۳۲ ساله برای مردم تفهیم شود که همه آن را بشناسند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین