کد خبر: DT-33221
تعداد بازدید: 169بازدید
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴
مردم بخش ساحلی دلوار استان بوشهر خواستار جلوگیری از آلودگی زیست محیطی از سوی واحد پرورش ماهی در روستای 'چاه پهن' این منطقه شدند.

به گزارش دلیران تنگستان، اهالی بخش دلوار که خواستند نامشان در خبر فاش نشود به خبرنگار ایرنا گفتند: این واحد پرورش ماهی با رها کردن پسابهای تصفیه نشده در محیط زیست باعث آلودگی خاک وگیاهان اطراف منطقه ساحلی این بخش شده است.
احمدی یکی از اهالی دلوار گفت: اطراف روستای چاه پهن یکی از ساحل های زیبا وبکر این بخش است که این آلودگی باعث تخریب محیط زیست منطقه وگیاهان ودرختان حاشیه دریا شده است.
رضایی دیگر شهروند دلواری بیان کرد: انتظار ما ازمسئولان سایت پرورش ماهی این است که توجه بیشتری به رعایت محیط زیست داشته باشند، زیرا محیط زیست متعلق به همه مردم است و نباید به بهانه تولید آن را تخریب کنیم .
وی افزود: پساب های این شرکت بدون اینکه تصفیه شود به صورت روباز وآلوده در محیط زیست رها می شود.
حسین یکی دیگر از ساکنان این منطقه از مسئولان حفاظت محیط زیست تنگستان خواست به دست اندرکاران شرکت پرورش ماهی تذکر جدی دهند ومانع از آلودگی بیشتر محیط زیست وساحل زیبای روستای چاه پهن شوند.
کارشناس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تنگستان با تائید این مشکل زیست محیطی در منطقه گفت: شرکت پرورش ماهی در روستای چاه پهن تنگستان از سال ۱۳۹۳ به دلیل رعایت نکردن مسائل زیست محیطی چندین مورد تذکر واخطاریه دریافت کرده است.
امین اشکو افزود: تاکنون چند آزمایش از پساب خروجی این سایت پرورش ماهی انجام شده که نشان می دهد این پساب ها تصفیه نشده وباعث آلودگی محیط زیست و گیاهان وساحل زیبای چاه پهن شده است.
وی افزود: بر اساس قوانین زیست محیطی برای ایجاد تصفیه خانه آب خروجی این سایت پرورش ماهی و همسان سازی پساب آن با آب دریا چندین مورد اخطاریه صادر و پیگیری های متعددی نیز از طرف اداره محیط زیست شهرستان تنگستان انجام شده است.
اشکو اضافه کرد: تاکنون این شرکت با وجود فرصت های متعدد اقدامی برای موارد خواسته شده که اداره حفاظت محیط زیست در نامه های مکرر برای آن ارسال کرده انجام نداده است.
وی بیان کرد:براساس ماده ۲ قانون جلوگیری از آلودگی آب و ماده ۹، ۱۱ و ۱۲ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) به دلیل رهاسازی پساب ناشی از پرورش ماهی به خارج از واحد و آلودگی آب و خاک شکوائیه ای از سوی این اداره از شرکت پرورش ماهی یادشده در دادگاه عمومی بخش دلوار مطرح شده که درحال پیگیری است.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر گفت: با توجه به تخلف آشکار این شرکت پرورش ماهی به مسئولان آن هشدار داده شده و آنها نیز پذیرفتند که ظرف دوماه دستگاه تصفیه برای واحد خود نصب کنند.
حسین دلشب دلشب بیان کرد: چنانچه در زمان بندی مشخص این شرکت اقدام به نصب دستگاه تصفیه نکند به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
بخش دلوار از توابع شهرستان تنگستان در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب بوشهرواقع است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین