کد خبر: DT-38386
تعداد بازدید: 94بازدید
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴
امام جمعه موقت تهران گفت: مردم در 22 بهمن و 37 سالگی انقلاب، یک عید بزرگ را به رخ دنیا کشیدند.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته پایتخت اظهارداشت: مردم در ۲۲ بهمن و ۳۷ سالگی انقلاب یک عید بزرگ را به رخ دنیا کشیدند و در ۷ اسفند نیز عید دیگری در پیش خواهند داشت.

وی افزود: مردم باید با همین پشتوانه که حفاظت از پرچم ولایت بود در ۷ اسفند به صحنه بیایند و پای صندوقهای رای حاضر شوند.

صدیقی افزود: روز ۲۲ بهمن یک روز تاریخی، برجسته و افتخار آمیز بود که حیات و زنده بودن انقلاب و حضور روح امام(ره) و تجلی ولایت فقیه را در ارکان زندگی مردم نشان داد.
وی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حکم یک رسانه را داشت، گفت: حضور در راهپیمایی این روز مردم مثل رسانه ای بود که آوازه خود را به اقصی نقاط جهان رساند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آن شعاری که امام شعور کردند و بذر آن را در دل ما کاشتند این بود که ما تا آخر ایستاده ایم و ملت ما به دنیا اعلام می کند که ما سر آرمان‌های شهدایمان و افق بلند فکر اماممان تا آخر ایستاده ایم.

وی گفت: اولین چیزی که باعث حضور پرشور ، استقامت و اقتدار مردم شد، حضور امامت و رهبری است.

امام جمعه موقت تهران همچنین تصریح کرد: جنس حرکت امام(ره)، ندا و فریاد امام(ره) با همه انقلاب‌هایی که در غیر سلسله انبیاء شکل گرفت، تفاوت دارد. در همه انقلاب‌ها مسائل شکم‌پرستی و شهوت و جبران درماندگی‌های مادی و رفع گرفتاری‌ها را به عنوان شعارهای اولیه مطرح می‌کنند، اما امام (ره) بپا خاست و از دین دفاع کرد و چند مسئله را در میدان‌های آزمون مطرح و نتیجه آن را به دنیا اعلام کرد.

صدیقی متذکر شد: امام (ره) برای ادای دین به خلق و خالق بپاخاست ولی وقتی به نتیجه رسید، مطالبه‌ای از مردم نداشت، مردم نیز امامت امام(ره) را در آئینه وجود خودشان احساس می‌کردند.

خطیب موقت جمعه تهران با بیان اینکه در سال ۴۲ هیچ‌کس حتی خواب پیروزی، حکومت اسلامی و ولایت فقیه را نمی‌دید، بیان داشت: وقتی مردم آمدند و کفن پوشیدند و جوانانشان را در راه انقلاب دادند، این خود علامت بدهی‌ای بود که مردم به دین می‌پرداختند.

صدیقی با بیان اینکه جنس حرکت امام(ره) از جنس حرکت انبیاء است، اظهار داشت: بدون شک لبیک گفتن مردم هم از جنس لبیک گفتن یاران انبیاء بوده است چرا که به محض لبیک گفتن فشارها، مشقت‌ها، مصیبت‌ها و داغ‌ها را تحمل کرده‌اند.

خطیب موقت جمعه تهران افزود: انقلابی که امام(ره) آغاز کرد، هم برای پابرهنگان و هم برای تجار متدین بود، بنابراین انقلابی که امام آغاز کرد، بیداری فطرت بود. امام (ره) این هنر را داشت که تمام اقشار جامعه را در صحنه مبارزه حاضر کند.

امام جمعه موقت تهران افزود: وقتی تفکر لیبرال- دموکراسی بخش اعظمی از دنیا را در اختیار خود قرار داده بود و رقیب آن تفکر هم کمونیسم بود، در آن حال امام آمد و سر چشمه دین نشست و راه نجات دین را به همه معرفی کرد و به نوعی افسانه طولانی‌مدت شرق و غرب را ابطال کرد.

صدیقی در ادامه با بیان اینکه امام شاه را از کشور بیرون کرد، بیان داشت: نه اینکه امام شاه را بیرون کرده باشد، لذا امام فرهنگ سلطنت را نسخ کرد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه شاه یک عروسک در دست آمریکا بود، گفت: در زمان شاه، ایران به کشورهای شرق و غرب باج می‌داد و به محلی برای غارت برخی کشورها تبدیل شده بود.

وی با بیان اینکه همه کشورهای طالب شاه می‌خواستند شاه را در قدرت نگهدارند، گفت: این در حالی بود که امام(ره) هیچ سلاحی برای مبارزه نداشت و با حرکت مسلحانه موافق نبود. امام(ره) به هیچ‌وجه برای قتل شاه فتوایی صادر نکرد، بلکه آن چراغی که در دل مردم روشن شده بود، به نوعی به سلطنت شاه پایان داد.

صدیقی با بیان اینکه امام(ره) ، جمهوری اسلامی را با نشان ولایت‌فقیه که حاکمیت خداست به مردم معرفی کرد، افزود: معتقدم جز ولایت فقیه، هر دیدگاهی در زمان غیبت، غاصبانه و باطل است چرا که علم ولایت فقیه علمی است که امام زمان به ولی‌فقیه عنایت کرده است و ازمردم خواسته است تا اینکه او را محور زندگی خود قرار دهند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام(ره) تنها رهبری بود که از ابتدا تا انتهای عمرش در متن مردم بود، گفت: امام(ره) مردم را با اعتبار خود به صحنه دعوت کرد، آنان را ولی‌نعمت معرفی کرد و را پاسدار انقلاب دانست.

صدیقی در ادامه با اشاره به دو انتخابات پیش‌روی کشور گفت: مردم عید بزرگی را در ۲۲ بهمن به رخ دنیا کشیدند که باید با عید حضور در انتخابات هفتم اسفند به آن تداوم ببخشند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران خطاب به مردم گفت: مردم با همین نیتی که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند، باید با همان نیت که به نوعی حفاظت از دستاوردهای خون شهدا و حفاظت از پرچم ولایت بود، به صحنه انتخابات رفته و سر صندوق‌ها حاضر شوند.
وی در سفارش به نامزدهای دو انتخابات پیش‌رو تاکید کرد: نامزدها باید همواره در مسیر فعالیتشان خدا را مدنظر قرار دهند، چرا که اگر حضور در سمتی بجز در راه رضای خدا باشد، جز خستگی چیزی نخواهد داشت.
صدیقی با بیان اینکه نامزدها باید برای رضای خدا فعالیت می‌کنند، ادامه داد: اگر نامزدها با نیت مذکور وارد صحنه انتخابات می‌شوند، باید اخلاق اسلامی، قانونمداری، پرهیز در اسراف را در تبلیغات انتخاباتی خود مدنظر قرار دهند.
وی با بیان اینکه نامزدها باید از وعده‌های نامطلوب به مردم پرهیز کنند، تصریح کرد: نامزدها همواره باید به جنبه‌های اثباتی خود در انتخابات توجه کنند و از نفی دیگران پرهیز کنند.

صدیقی با بیان اینکه امام خمینی(ره) آرزوهای زیادی برای ملت داشتند، ادامه داد: امام انقلاب را به دست ملت به امانت گذاشته است و نباید گذاشت این انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صدیقی همچنین در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته تهران اظهارداشت: تقوا هدایت خاص حضرت حق را جلب می‌کند و زمینه حمایت و فرصت همراهی خدا با بنده ای است که مقصد اعلی دارد.

وی با بیان اینکه نور قران کریم بر همه جهانیان می‌تابد، افزود : دلهایی که تقوا دارند از این نور الهی بهره می‌گیرد ، تبخیر می‌شود و به آُسمان می‌رود و به صورت ابر باران‌زا در می‌آید و نهایتا نیاز موجودات حیات را با بارش خود رفع می‌کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بی‌تقوایی برکت جان را می‌برد، گقت: انسان بی تقوا رشد ندارد و به آسمان عروج نمی‌کند لذا توصیه اولیه ما به خودمان و همه میهمانان خدا این است که تقوا را در متن زندگی قرار دهند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین