کد خبر: DT-29348
تعداد بازدید: 53بازدید
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴
<div class="subtitle">اینک برای پاسداشت یاد این شهید بزرگوار که مظهر صبر و بصیرت در حوزه جنگ سخت و نرم است روز پنج شنبه از ساعت 16 با میزبانی دفتر ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و سپاه امام صادق ( دع ) استان بوشهر و در حسینیه سیدالشهدا بهشت صادق گردهم می آییم تا ضمن سلام و صلوات بر روح آن پاسدار رشید اسلام بخش های ناشناخته دیگری از شخصیت این مجاهد شهید را بشناسیم.</div>
دوران دفاع مقدس سرشار از تجربه و تلاش برای ملت ایران بوده و این تجربه پس از جنگ تحمیلی هم به خوبی خود را نشان داد.
پرورش نیروهایی با استعداد که پس از هشت سال دفاع مقدس کوله‌بار عظیمی از تجربیات جنگی را با خود حمل می کردند سبب شد که هر جا بحرانی ایجاد شود از توان فوق العاده این از جان گذشتگان دیروز و شهدای زنده امروز استفاده کنند.

سردار شهید حسین همدانی یکی از همین فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که تجربه فرماندهی جنگ‌های ناهم تراز (اوایل جنگ تحمیلی در مبارزه با ضدانقلاب در کردستان) ، شهت سال دفاع مقدس در استان‌های غربی (کردستان، همدان و کرمانشاه)، فرماندهی سپاه محمد رسول‌الله (ص) و مشاور فرمانده کل سپاه و جانشین قرارگاه امام حسین (ع) را در کارنامه داشت.

اگر سرداران و فرماندهانی همچون سرلشکر شهید «ابراهیم همت»، «احمد متوسلیان»، «حسین خرازی»، «عباس دوران»، «مهدی باکری»، «حمید باکری»، «محمد جهان آرا» و… آسمانی شدند، اما سردار سرلشکر پاسدار «قاسم سلیمانی»، سردار سرتیپ پاسدار «حسین همدانی»، سردار سرلشکر پاسدار «غلامعلی رشید» و ده‌ها نام پرآوازه دیگر ماندند تا از امنیت ملی دفاع کنند که در این مهم موفق بوده و نه تنها وظایف محوله را انجام داده‌اند، بلکه صد‌ها مایل دور‌تر توانسته‌اند پیام اقتدار ايران را به گوش جهانیان برسانند.

سردار شهید همدانی یکی از بنیانگذاران سپاه منطقه غرب خصوصا استان “همدان” و “کردستان” بوده و از فرماندهان جنگ تحمیلی و از یادگاران دوران دفاع مقدس به حساب می‌آید.
نشریه Foregn Policy درباره شهید همدانی نوشت؛ او در اوایل ۱۹۷۹ برای مبارزه با شورشیان “کردستان” و سپس در جنگ ایران و عراق (دوران ۸ سال دفاع مقدس) ایفای نقش کرد.

  فرمانده نخبه جنگ‌های ناهمتراز کیست؟
روزنامه Wall Street Journal درباره سردار همدانی نوشت: ژنرال همدانی یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و او به عنوان افسر سپاه پاسداران اعلام خدمت داشته است. همدانی یک متخصص در نحوه رزم عملیات نیروهای منظم با شبه نظامیان است.
سایت Iran Briefing با اشاره به سوابق شهید سردار همدانی در دوران جنگ تحمیلی و مبارزه با ضدانقلاب، یادآور شد: ژنرال همدانی ۳۲ سال خدمت کرده و در جبهه‌های غرب به ایفای نقش پرداخته است.
فرمانده نخبه جنگ‌های ناهمتراز کیست؟
سایت Wnd درباره سردار شهیدحسین همدانی عنوان داشت: ژنرال حسین همدانی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. این سایت به نقل از سردار همدانی نوشت: “در طول این نزاع (جنگ تروریست‌های تکفیری با ملت مظلوم سوریه) تجربیات آموزشی به ملت سوریه بدون هیچ انتظاری منتقل شد”.
روحیه استکبارستیزی سردار شهید همدانی به گونه ای شفاف و قاطعانه بود که به عنوان مشاور فرمانده کل سپاه در واکنش به اظهارات “ژنرال مارتین دمپسی” فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره آمادگی اقدام نظامی علیه ایران اعلام کرد که عربده کشیدن و شعار دادن آْمریکا نمی‌تواند ما را از میدان به در کند.
سردار شهید همدانی معتقد بود که حوادث امروزی که در منطقه اتفاق می‌افتد بر گرفته از خوی استکباری شیاطینی است که با پول و جوانان امت اسلامی یک فتنه‌ای را ایجاد کردند که جنگ مذهب علیه مذهب بوده و تکفیری‌ها فریب‌خورده شیطانند.
فرمانده نخبه جنگ‌های ناهمتراز کیست؟

شاید نقطه عطف شهادت طلبی ااین سردار رشید اسلام را در این سخنانش باید جستجو کرد که پیش از شهادتنش گفت : دشمنان باید بدانند که این شهادت‌ها برای ما مایه خیر و برکت است، اگر دشمنان می‌دانستند این شهادت‌ها و ترورها به ضررشان است، دست به این کار نمی‌زدند، از همین رو به دلیل احمقی و نادانی‌شان این موضوع را درک نمی‌کنند که با این اقدامات راه به جایی نخواهند برد.

فرمانده نخبه جنگ‌های ناهمتراز کیست؟
وی افزود: با توجه به حوادث اخیر منطقه در سوریه، عراق، یمن و موج بیداری اسلامی که منطقه را فراگرفته، رهبری نیز فرموده‌اند که غرب آسیای جدید، “غرب آسیای اسلامی” است، به همین منظور صهیونیست‌ها دست به ترورهای بی‌هدف می‌زنند تا ما را در راهمان متوقف کنند.
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران معتقد بود که سپاه در راه پاسداری از انقلاب گاهی با کمین‌های دشمن مواجه می‌شود، از همین رو نباید اجازه دهیم که به واسطه این اتفاقات، تغییری در مسیر هدف خود دهیم.

هر چند حضور فیزیکی این سردار بصیرت را در کنارخود احساس نمی کنیم اما رشادت ها و سرافرازی هایش در طی بیش از ۳۴ سال از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و فعالیت های انقلابیش در دوران ستم شاهی از بین نمی رود.

اینک برای پاسداشت یاد این شهید بزرگوار که مظهر صبر و بصیرت در حوزه جنگ سخت و نرم است روز پنج شنبه از ساعت ۱۶ با میزبانی دفتر ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و سپاه امام صادق ( دع ) استان بوشهر و  در حسینیه سیدالشهدا بهشت صادق گردهم می آییم تا ضمن سلام و صلوات بر روح آن پاسدار رشید اسلام بخش های ناشناخته دیگری از شخصیت این مجاهد شهید را بشناسیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین