دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 20
کد خبر: DT-20242
تعداد بازدید: 38بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
ئیس سابق رژیم صهیونیستی هشدار داد این رژیم باید هرچه سریعتر مذاکرات سازش را آغاز کند تا مانع از تبدیل شدن به کشوری عربی شود.
به نقل از یدیعوت آحارونوت، شیمون پرز که در کنفرانس امنیتی هرتزلیا سخن می گفت ، اظهار داشت: اگر ما مذاکرات را آغاز نکنیم، اسرائیل می تواند به کشوری عربی تبدیل شود؛ ما در حال بلعیده شدن جمعیتی هستیم و این می تواند پایانی بر آرزوی تشکیل یک کشور یهودی آزاد و دموکراتیک باشد.

وی بدون اشاره به تداوم شهرک سازی صهیونیست ها در سرزمین های فلسطینی گفت: پیش شرط های اسرائیل و فلسطین برای مذاکرات تنها به لجبازی منجر شده و مذاکرات را سخت می کند؛ هر دو طرف باید بدون پیش شرط به میز مذاکره بازگردند.

وی افزود: ابومازن (محمود عباس) را بهتر از دیگران می شناسم. او راحت ترین رهبر عرب است که می توان با وی مذاکره کرد، ابومازن در مبارزه با تروریسم با ما همکاری دارد و جسارت بیان سخنانی را دارد که دیگر رهبران عرب ندارند.

شیمون پرز خاطرنشان کرد که مذاکرات سازش زمان بر خواهد بود اما صهیونیست ها باید به میز مذاکرات بازگردند. رئیس سابق رژیم صهیونیستی درباره روابط تل آویو-واشنگتن نیز گفت: تمام مناقشات و اختلافات ما می تواند به آسانی و در جلسات خصوصی حل شود؛ اوباما را باید از اقداماتش قضاوت کرد و واقعیت این است که هیچ مشکل امنیتی اسرائیل نبوده که وی به آن اشاره ای نکرده باشد.

منبع: مهر
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین