کد خبر: DT-21861
تعداد بازدید: 188بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۴
در 14 روز از ماه مبارک رمضان 94 و در آستانه کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع)، مدیر کل ولایی سازمان اوقاف و امور خیریه استان در گفتگویی با رسانه های استان با معاون فرهنگی خود گوشه ای از برنامه متنوع فرهنگی را در ماه مبارک رمضان و سه ماه تابستان را برای افکار عمومی مردم تشریح کردند.

دلیران تنگستان، در ۱۴ روز از ماه مبارک رمضان ۹۴ و در آستانه کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع)، مدیر کل ولایی سازمان اوقاف و امور خیریه استان در گفتگویی با رسانه های استان با معاون فرهنگی خود گوشه ای از برنامه متنوع فرهنگی را در ماه مبارک رمضان و سه ماه تابستان را برای افکار عمومی مردم تشریح کردند.

وی ابتدا ضمن خیر مقدم به حاضران ماه رمضان را ماه خدا و قرآن و ماه عبادات دانست و گفت وظیفه ماست مردم را به سوی معنویت و دفاع از اصل اسلام دعوت کنیم.

اقای محمدیان افزود: ابراز همدردی ما با جهان اسلام از جمله عراق سوریه لبنان یمن افغانستان که متاسفانه با دخالت دشمنان اسلام خصوصا امریکا واسرائیل دچار تنش شدیدی شده اند، لازمه دین ماست و ما باید با بیان مشکلات در امر کمک رسانی، چه از راه قلم یا مالی یا نوشتاری یا بیان کردن و یا دعا کردن در این ماه برای خود باقیاتالصالحات بجا بگذاریم و ما اگر این مطالب به مردم برسانیم و مردم بدان عمل کنند، در ثواب ان شریکیم.

وی همچنین افزود: بعضیها مثل مگسند که فقط دنبال کثافت هستند و بعضی ها مثل زنبور عسل دنبال گلها هستند. چرا ما باید بعضی مشکلات کوچک را بزرگ کنیم وهمه چیز را حتی اسلام را زیر سوال ببریم. ما امروز در حال گذر از پیچ سخت ومشکل تاریخی هستیم وبه همدلی واتحاد نیاز داریم و اضافه کرد شما دیدید شهیدان امدند و آن تشییع باشکوه انجام گرفت ومردم ما چه حماسه ای افریدند اما یک احمق با کشیدن ان کاریکاتور منحرف بودن خود را از این جریانات الهی نشان داد.

در ادامه معاون فرهنگی سازمان اوقاف از برنامه نشاط معنوی در فصل تابستان وفراغت دانش اموزان در بقاع متبرکه وامامزادگان در ۳۶ پایگاه در سطح استان خبر داد و گفت: اقامه نماز جماعت، روخوانی جز، قرائت قران و حفظ قران از برنامه های متنوع این کلاسهاست. وی همچنین از کلاسهای خیاطی، نقاشی، ورزشی، وکارهای هنری نیز یاد کرد وگفت در پایان دوره ۴۵ روزه انها یک اردوی سیاحتی خواهند رفت. وی همچنین از ضیافت الهی در ایام ماه رمضان با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری که باید ساده باشد و فراگیر در بقاع متبرکه یاد کرد و افزود مناجات با خدا، نماز جماعت جزء خوانی، تفسیر قرآن و احیای شبهای قدر، گرامی داشتن میلاد کریم آل طاها اقا امام حسن مجتبی (ع) همچنین ضربت خوردن مولا علی ع وشهادت ایشان از دیگر کارهای این سازمان یاد کرد. وی همچنین افزود: برای برپایی روز قدس نیز ما با تمام توان در این ایام مردم را اماده میکنیم . همچنین در پایان از امدن قاری مصری برای قرائت بعنوان عامل وحدت بین شیعه وسنی نام برد وگفت قاری مصری با دعوت اداره اوقاف بنام عادل الباز در ده نقطه استان از جمله در روستای بنه گز تنگستان نیز اشاره کرد.

 

 

DSC02353 (Copy) DSC02355 (Copy) DSC02356 (Copy) DSC02358 (Copy) DSC02359 (Copy) DSC02361 (Copy) DSC02362 (Copy) DSC02363 (Copy) DSC02365 (Copy) DSC02368 (Copy) DSC02369 (Copy) DSC02370 (Copy) DSC02374 (Copy) DSC02375 (Copy) DSC02376 (Copy) DSC02378 (Copy) DSC02379 (Copy) DSC02381 (Copy) DSC02382 (Copy) DSC02383 (Copy) DSC02384 (Copy) DSC02385 (Copy)

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲ تیر ۱۳۹۴ در ۲:۴۴ ب.ظ
فرماندار در دیدار با رییس اوقاف استان قول داده بود تا آخراردیبهشت ماه نمایندگی اوقاف در اهرم مستقر می شود و در رسانه ها منعکس شد ، مستقر شده و ما بی خبریم یا هنوز نه ؟
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین