کد خبر: DT-39544
تعداد بازدید: 228بازدید
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۴
کارگاه ارزشیابی کیفی و توصیفی ویژه آموزگاران شهرستان تنگستان در سالن مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان، برگزار شد

یکی از اهداف اساسی طرح توصیفی را بهبود کیفیت فرایند یادگیری- یاد دهی دانست و گفت: در روش سنتی ارزشیابی، معلمان، تلاش داشتند نتایج یادگیری دانش آموزان را به صورت نمره گزارش دهند ولی در الگوی جدید، معلم ارزشیابی را در خدمت یادگیری و بهبود آن قرار می دهد.

مدیر آموزش و پرورش تنگستان، افزود: این الگوی ارزشیابی باعث می شود معلم خود را همسفر یادگیری دانش آموزان بداند وبا آن ها در یک مسیر حرکت کند نه در پایان راه منتظر باشد که چه کسی زودتر مسیر یادگیری را طی کرده و به پایان می رسد.

وی تصریح کرد: باید یادگیری دانش آموزان از پایه و اساس، محکم شود زیرا یادگیری اصولی در پایه ابتدایی؛ باعث پیشرفت در مقاطع بالاتر می شود.

سرگروه استانی و مدرس این دوره، اهداف ارزشیابی توصیفی را برشمرد و گفت: در این نوع ارزشیابی، معلم، تسهیل کننده ی یادگیری است و در کنار دانش آموزان، باهم ، مسیر یادگیری را طی می کنند.

عبدالحسین زنده بودی، نکاتی در مورد باز خورد و جایگاه آن، در نظریه های یادگیری عنوان کرد و گفت: نمونه های بازخورد باید دقیق، صحیح و زیبا نوشته شود تا دانش آموز بدون ابهام، متوجه نتیجه تلاش خود، شود و ارزشیابی زمانی در جهت بهبود یادگیری است که پیوسته اطلاعات مفیدی برای دانش آموزان از طریق بازخورد، فراهم آورد.

وی خاطر نشان کرد: معلم می تواند با نتیجه ارزشیابی ها در مراحل مختلف، تصمیمات مناسب آموزشی، درباره دانش آموز بگیرد.

منبع : روابط عمومی آموزش و پرورش تنگستان

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین