کد خبر: DT-24747
تعداد بازدید: 54بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهرگفت: شهدای گمنامی که پیکر مطهرشان تفحص، شناسایی و تشییع می شود ذخایر الهی هستند که خداوند آنها را برای هدایت جامعه ذخیره کرده است.</p>

حجت الاسلام ابراهیم تشکری دوشنبه شب در آیین وداع با پیکر سردار شهید غلامرضا بیژنی در حسینیه گلزار شهدای بوشهر افزود: پیکرهای شهدای گمنام امروز پیام های مهم و تاثیرگذار زیادی برای جامعه ارمغان آورده اند و رشادت ها و از خودگذشتگی آنها باید سرلوحه کار همگان قرار بگیرد.
وی اظهار کرد: مردم و مسوولان استان بوشهر دراستقبال از پیکر ۹ شهید گمنام و سردار شهید غلامرضا بیژنی استقبال بسیار خوبی به نمایش گذاشتند که این استقبال نمادی از وحدت و همدلی آنها است.
برادر سردار شهید غلامرضا بیژنی در این آیین گفت: شهیدان زیادی موقع آمدن به شهر و دیارشان با نام بودنده اند و اشک چشمان پدران و مادران، فرزندان و همسران آنها بر تابوت و پیکرشان جاری شده ولی در این بین شهیدان زیادی نیز گمنام بوده و بدون استقبال خانواده در خاک آرام گرفتند.
اکبر بیژنی افزود: پیکرهای این شهدا حامل پیام های مهم و فراوانی برای جامعه امروز است، آنها از این نظام هیچ سهمی نخواستند و پیامشان برای مسوولان درنظام جمهوری اسلامی این است که باید در موضوع عملکرد خود جوابگوی شهدا و مادران شهدا در آخرت باشند.
وی اضافه کرد: شهدا با وجود علاقه زیادی که به خانواده های خود داشتند ولی در راه مقدس شهادت از خانواده و کاشانه خود گذشتند.
برادر شهید بیژنی یادآور شد: این شهدا لیاقت های زیادی برای ترقی در دنیا داشتند اما جهاد در راه خدا را به ماندن در دنیای مادی ترجیح دادند زیرا جهاد در راه خدا دری است که خداوند تنها برای شهدا به عنوان دوستان ویژه خودش می گشاید.
سعید بیژنی فرزند سردار شهید غلامرضا بیژنی نیز دراین آیین دل نوشته ای خطاب به پدرش شهیدش خواند.
شهید غلامرضا بیژنی و شهید حسن بیژنی از سرداران هشت سال دفاع مقدس هستند که هر دو همزمان با هم در سال ۱۳۶۷ در منطقه عملیاتی مجنون به شهادت رسیدند که پیکر شهید حسن بیژنی چند سال پس از شهادت به زادگاهش برگشت و به خاک سپرده شد.
یپیکر پاک سردار شهید غلامرضا بیژنی عصر سه شنبه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در زادگاهش روستای خیارزار از توابع شهرستان دشتستان به خاک سپرده می شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین