دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶- 2017 October 23
کد خبر: DT-44542
تعداد بازدید: 68بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین نکته در طراحی یک سایت این است که امنیت و حریم خصوصی کاربران و اعضاء حفظ شود، تأکید کرد: از آنجا که در بسیاری از سایت‌ها درج اطلاعات خصوصی و شخصی کاربر ضروری است بنابراین مدیران سایت‌ها باید نسبت به برقراری امنیت و حفظ حریم خصوصی افراد بسیار دقت کنند.

سرپرست پلیس فتا استان بوشهر در راستای تنش‌های اخیر بین هکرهای ایران و عربستان از مدیران سایت‌های خصوصی و دولتی خواست با به‌کارگیری نکات امنیتی لازم، بیشتر مراقب باشند.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از سوک ؛ حمیدرضا انصاری بابیان اینکه سایت‌های بزرگ مثل سایت‌های دولتی، بانکی، شرکت‌های خصوصی و سایر سازمان‌های دارای اسناد و اطلاعات مهم نیز ممکن است از حملات هکرها در امان نباشند، گفت: تدبیر مدیران سایت‌ها در رعایت موارد ایمنی باعث می‌شود تا از هرگونه حمله هکری و سرقت اطلاعات جلوگیری شود بنابراین مدیران باید در این راستا هوشیارانه عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین نکته در طراحی یک سایت این است که امنیت و حریم خصوصی کاربران و اعضاء حفظ شود، تأکید کرد: از آنجا که در بسیاری از سایت‌ها درج اطلاعات خصوصی و شخصی کاربر ضروری است  بنابراین مدیران سایت‌ها باید نسبت به برقراری امنیت و حفظ حریم خصوصی افراد بسیار دقت کنند.

انصاری افزود: مدیران سایت باید به‌صورت دوره‌ای لاگ‌های سرور را برای جلوگیری از نفوذ هکرها بررسی کنند که این امر باعث شناسایی افراد سودجو و جلوگیری از انجام هرگونه اقدام سودجویانه می‌شود؛ در همین حال مدیران سایت‌ها باید نسبت به محتوایی که توسط کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود نظارت داشته باشند تا امکان بارگذاری مطالب و فایل‌های آلوده و مجرمانه (انتشار ویروس و….) وجود نداشته باشد.

سرپرست پلیس فتا استان بوشهر نسبت به برطرف کردن نقاط آسیب‌پذیر سایت‌ها و حفره‌های امنیتی سایت توسط مدیران و گردانندگان سایت‌ها هشدار داد و گفت: شناسایی و بررسی نقاط آسیب‌پذیر یکی از اقداماتی است که مدیران سایت باید نسبت به آن احساس مسئولیت داشته و به‌طور منظم حفره‌های امنیتی خود را بررسی و مراقب محتویات تولیدشده توسط افراد ثالث باشند تا هکرها امکان سوءاستفاده از این نقاط آسیب‌پذیر را نداشته باشند و از سرقت اطلاعات کاربران ممانعت به عمل آید.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین