کد خبر: DT-30558
تعداد بازدید: 162بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۴
مدرسه خیر سازروستای سمل جنوبی تنگستان بوشهر بهره برداری شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي ،توسعه وتجهيز مدارس استان بوشهر ،  مدرسه خیر ساز شش کلاسه روستای سمل جنوبی تنگستان استان بوشهر روز یکشنبه در آیینی به بهره برداری رسید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: این مدرسه شش کلاسه با ۴۱۵متر زیربنا، یکهزارو ۲۰۰متر محوطه سازی، ۱۲۶متر دیوارکشی،۱۰۰متر سرایداری و ۱۳۰مترنمازخانه و مسجد با اعتبار ۱۳میلیارد ریال احداث شد.
احمد مرادی بیان کرد: این مدرسه توسط دکتر شاهرودی به نام پدر مرحومش محمدمهدی شاهرودی به جای مدرسه تخریبی که تنها مدرسه این روستا بود احداث شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر دراین آیین اظهارکرد: خیرین این موضوع را دریافته اند که برای رسیدن به مقام قرب الهی و پرهیزگاری باید از آن چیزی که دوست داشتنی است در راه خدا و خدمت به خلق انفاق کنند.

سعید زرین فر افزود: در هر کاری مشارکت مردمی زمینه ساز موفقیت و پیشرفت است و بانیان خیر که در ساخت و احداث مراکز عام المنفعه مانند مدرسه همت می کنند باید تشویق و ترغیب شوند.
وی اضافه کرد: مسئولان باید اراده این افراد را ارج گذاشته و نه تنها از مشارکت آنها برای ساخت و تجهیز بلکه دراداره امور مدرسه نیز از ایده های آنها استفاده کنند.
زرین فر بیان کرد: همچنین هم خیرین و هم مسئولان باید در حفظ و نگهداری ابنیه های احداث شده تلاش کنند.

فرماندار تنگستان گفت: ۱۳۰ مدرسه تخریبی در شهرستان تنگستان شناسایی شده و ۹ واحد آن توسط اداره کل نوسازی مدارس استان و خیرین در دستور کار بازسازی قرار گرفت.

غلامرضا ترک زاده افزود: از اعتبارات تملک دارایی سال گذشته ۵۰میلیارد ریال به این امر اختصاص یافت و ۴۰میلیارد ریال نیز توسط خیرین جمع آوری شد.
مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان بوشهردرگفت وگو با ایرنا بیان کرد: از ابتدای تاسیس مجمع خیرین استان بوشهر در سال ۱۳۸۲ تاکنون ۴۴۰ مدرسه خیرساز در این استان ساخته شده است.
عبدالرحمن پرتویی افزود: از این تعداد ۲۸ مدرسه خیرساز در سال ۹۴ تحویل آموزش و پرورش استان بوشهرشده است.
وی با تاکید بر مشارکت بیشتر مردم در امر مدرسه سازی و ایجاد فضاهای آموزشی گفت: ۲۰ مدرسه خیرساز دیگرنیز در استان بوشهر در دست ساخت و تکمیل است.
شهرستان تنگستان با بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت و مرکزیت شهر اهرم در جنوب بوشهر واقع است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه امروز الحمدالله جامعه ما مسیر توسعه و پیشرفت را طی می‌کند گفت: با توجه به وجود امکانات با استانداردهای لازم در بخش‌های مختلف جامعه شایسته نیست دانش‌آموزان در مدارسی تحصیل کنند که از تجهیزات لازم بی‌بهره باشد.

ناصر کرمی  با اشاره به اینکه عرصه تعلیم و تربیت رسالت همگانی است اظهار داشت: تعلیم و تربیت وظیفه‌ای همگانی است که در این راستا همه آحاد جامعه اعم از مسئولان، دولت و آحاد مردم در تامین نیازهای آموزش و پرورش نقش دارند.

کرمی با بیان اینکه فرسودگی ساختمان مدارس مشکلاتی برای دانش‌آموزان فراهم کرده افزود: شایسته نیست که در هرمنطقه چندین مدرسه تخریبی وجود داشته باشد و این در حالی است که این مدارس به سبب نداشتن ایمنی و استانداردهای لازم مشکلاتی برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر تامین فضای آموزشی استاندارد در استان افزود: استان بوشهر در بعد اقتصادی از استان‌های تاثیرگذار در کشور است و با این موقعیت زیبنده نیست که دراین استان کلاس‌های درس کانکسی وجود داشته باشد.

کرمی با قدردانی از تلاش خیران در ساخت فضاهای آموزشی در استان بوشهر تصریح کرد: در سال‌های اخیر ساخت مدارس توسط خیران به یک فرهنگ در جامعه تبدیل  شده که خیران براساس سفارشات بزرگان دینی در جامعه پیش قدم بودند بگونه‌ای که  پا بپای دولت  و حتی جلوتر در عرصه ساخت فضاهای آموزشی تلاش کرده‌اند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین