کد خبر: DT-35842
تعداد بازدید: 120بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴
جمیری در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بیمارستان فاطمه الزهرا(س) بوشهر گفت: پس از کارهای کارشناسی که صورت گرفت قرار است این بیمارستان در کنار بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان یک مرکز فوق تخصصی احداث شود. همچنین مطالعاتی درباره احداث یک مرکز اورژانس در داخل شهر بوشهر نیز در حال انجام است.

به گزارش دلیران تنگستان، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست با برخی معتمدین چهارمحل قدیم بوشهر با اشاره به برخی پیگیری های خود به موضوع گازرسانی در حوزه انتخابیه گفت : از زمانی که وارد مجلس شدم این موضوع را به جدیت پیگیری کردم به ویژه در مناطق محلات جنوبی شهر بوشهر با پیگیری هایی که انجام گرفت مشکل گازرسانی برطرف شد و نیز در منطقه تنگک این مساله در حال حل شدن است.

عبدالکریم جمیری افزود: در بسیاری از روستاهای شهرستان بوشهر و همچنین در بسیاری از روستاهای شهرستان های دیلم و گناوه نیز این کار انجام شده است.

مسأله اشتغال ریشه در اقتصاد کشور دارد

این نماینده مجلس با اشاره به به موضوع اشتغال نیروهای بومی و پیگیری هایی در این خصوص ابراز داشت: همواره یکی از تاکیداتی که داشتم بر اشتغال افراد بومی بوده است و نیز تلاش های بسیاری در این باره صورت پذیرفته است.

جمیری با بیان اینکه مسأله اشتغال ریشه در اقتصاد کشور دارد، گفت: در چند وقت اخیر برخی از افراد بومی نسبت به آزمون های برگزار شده نارضایت هایی را داشته اند و اعتقاد داشتند که حق آنها به نوعی ضایع شده است در این خصوص پیگیری های بسیاری را داشتیم و حتی مسئولان کشوری را به استان دعوت کردیم تا پاسخگوی داوطلبان باشند.

عضو کمسیون انرژی مجلس ادامه داد: نگاه ویژه ای را به آموزشکده ها، دانشگاه ها، هنرستان ها و مراکزفنی و حرفه ای داشته ایم و از مسئولان خواسته ایم که در جهت تجهیز و توسعه این مراکز کمک کنند؛ همچنین با وزارت نفت نیز پیگیری هایی درباره اشتغال نیروهای بومی و آموزش آنها صورت گرفته است.

زندگی در چهارمحل قدیم بوشهر سخت است

وی با اشاره به مشکلات چهار محل قدیم بوشهر بیان داشت: از زمان استاندار سابق بوشهر بر توجه به این قسمت بوشهر تاکیدات فراوانی داشته ام. حسنوند معتقد بود که باید بخشی از این چهار محل قدیم بوشهر را به عنوان میراث فرهنگی و گردشگری بوشهر حفظ کرد و نیز بخشی دیگر را اجازه ساخت ساز داده شود اما پس از رفتن حسنوند و آمدن استاندار جدید، به دلیل کمبود اعتبارات تاکنون این موضوع حل نشده است.

جمیری گفت: زندگی در چهارمحل قدیم بوشهر سخت است چراکه در برخی از مناطق آن مشکلاتی به لحاظ آب، برق، گاز و فاضلاب وجود دارد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در خانه ملت در پاسخ به سوالی درباره چرایی عضویت سه نماینده استان در کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: اعتقاد دارم هرکدام از نمایندگان می بایست در یک کمیسیون عضو باشند اما به دلیل شرایط استان و اقتضاعات آن به لحاظ وجود منابع و ذخایر انرژی، به نوعی تصمیم گرفته شد تا سه نماینده در این کمیسیون حضور داشته باشند.

مهمترین اعتبارات جذب شده

وی به برخی از تلاش های خود برای جذب اعتبارات در استان اشاره کرد و گفت: جذب ۱۰ میلیارد ریال برای شهر چغادک، ۳۰ میلیارد برای دانشگاه خلیج فارس، ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بخش بهداشت و درمان دیلم در این مدت انجام گرفته است و تحولات خوبی را در این شهرها شاهد بودیم؛ همچنین در سال ۹۲ مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان برای راه آهن، ۱۵۰ میلیارد تومان برای جابجایی هلیله و بندرگاه، ۲۰۰ میلیارد تومان بر سر جمع اعتبارات انرژی اضاف و مصوب کردیم اما متاسفانه دولت نتوانست آنها را اجرایی کند.

این نماینده مجلس بیان داشت: برای روستاهای تل اشکی، تل سیاه، کره بنده، ساخت پیست تارتان بوشهر و طرح هادی روستاها و… با تلاش هایی که صورت گرفت اعتباراتی را جذب کردیم و بسیاری از مشکلات برطرف شد.

محل جدید بیمارستان فاطمه الزهرا بوشهر

جمیری در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بیمارستان فاطمه الزهرا(س) بوشهر گفت: پس از کارهای کارشناسی که صورت گرفت قرار است این بیمارستان در کنار بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان یک مرکز فوق تخصصی احداث شود. همچنین مطالعاتی درباره احداث یک مرکز اورژانس در داخل شهر بوشهر نیز در حال انجام است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین