کد خبر: DT-30990
تعداد بازدید: 171بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴
سریال «معمای شاه» از همان ابتدا تا پایان با مشاوره موسی حقانی به پیش رفته و از حد استانداردی برخوردار است؛ به عبارت دیگر مبنای ما برای ساخت این اثر اسناد و مدارک و همچنین کار پژوهشی بوده است .

 

معمای شاه

  به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرگزاری تسنیم،سریال تاریخی «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه کنندگی علی لدنی ۲ هفته ای است که از شبکه اول سیما به روی آنتن رفته است. سریالی که در رده الف تولیدات رسانه ملی قرار دارد و یکی از پربازیگران ترین سریال های ساخته شده به شمار می رود. «معمای شاه» با ۱۶۰۰ بازیگر به جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره پادشاهی محمدرضا پهلوی می پردازد و تا کنون ۲ قسمت از آن از آنتن شبکه اول سیما پخش شده است.  از این رو بخش فرهنگی «سراج۲۴» به سراغ محمدرضا ورزی، کارگردان این سریال رفت تا در خصوص شرایط ساخت و ساختار این سریال فاخر تلویزیون به گفت و گو بنشیند. ورزی که کماکان درگیر تولید و آماده سازی قسمت های آینده این مجموعه ارزنده می باشد،   گفت: قطعا ساخت سریال «معمای شاه» کار سنگین و سختی می باشد؛ چرا که نیازمند اقدامات پژوهشی زیادی بود تا بتوانیم سریال را به عنوان یک مرجع برای دوران پهلوی تبدیل کنیم.

 ورزی که در کارنامه کاری اش ساخت سریال هایی تاریخی و عظیم همچون «تبریز در مه»، « سال های مشروطه» و «کیمیاگر» را دارد، در خصوص مخاطبان مجموعه تاریخی «معمای شاه» افزود: نسل جوان و بهتر بگویم نسل چهارم انقلاب با دیدن «معمای شاه» می تواند اطلاعات زیادی را درباره آن برهه زمانی از کشور به دست بیاورد که تصور می کنم تا به حال با پخش ۲ قسمت از سریال مخاطبان تا حدودی با آن ارتباط گرفته اند؛ البته هنوز برای نتیجه گرفتن زود است. همچنین کارگردان «معمای شاه» به محتوای این سریال اشاره و اظهار داشت: این سریال از همان ابتدا تا پایان با مشاوره موسی حقانی به پیش رفته و از حد استانداردی برخوردار است؛ به عبارت دیگر مبنای ما برای ساخت این اثر اسناد و مدارک و همچنین کار پژوهشی بوده است و به همین دلیل می توانیم بگوییم که از لحاظ محتوا «معمای شاه» دارای استاندارد می باشد.

کارگردان فیلم تاریخی دینی «ابراهیم خلیل ‌الله» خاطر نشان کرد: از الان نمی توانم درباره میزان استقبال و یا عدم استقبال مخاطبان از سریال «معمای شاه» صحبت کنم، البته معمولا آثار تاریخی از سوی مخاطبان جذاب است. از طرفی عده ای هستند که مشکل اساسی با این گونه سریال ها دارند، ولی به غیر از آنها احساس می کنم «معمای شاه» از سوی مخاطبان مورد استقبال قرار می گیرد و تاکنون نیز براساس دریافت ها چنین بوده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین