کد خبر: DT-27141
تعداد بازدید: 1041بازدید
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴
البته برخوردهای فیزیکی با افرادی که از مانتوهای شیشه ای استفاده می کنندبه هیچ عنوان مورد تایید نیست بلکه تنها با آگاه سازی خطراتی که با پوشیدن این نوع مانتوها امنیت روانی و حتی فیزیکی دختران جوان را تهدید می کند مدنظر است .
به گزارش دلیران تنگستان به نقل از سوک ؛ در حالی که رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا در اواخر مرداد ماه امسال خبر از برخورد جدی با تولیدکنندگان و عرصه کنندگان مانتوهای شیشه ای از اول شهریورماه در سطح کشور داده بود حضور متنوع این مانتوها در بازار بوشهر در نوع خود جای بحث دارد.

بر اساس این گزارش ؛ هر چند فروشندگان این صنف معنقدند که این مانتوها مجلسی بوده و منعی برای فروش آن وجود ندارد اما به لحاظ قانونی فقط فروشندگان لباس های مجلسی منعی برای فروش این نوع لباس ها ندارند و مانتوفروشی ها نمی توانند آنها را عرصه کنند .

این شرایط در کنار جدی نگرفتن موضوع نظارت بر عرصه کنندگان چنین پوشاکی سبب شده که هم اکنون در سطح شهر بوشهر شاهد فراوانی این پوشش در مکان های عمومی توسط بانوان باشیم که با توجه به تعریف رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا ، اگر از اینگونه لباس ها در مجامع عمومی استفاده شود، پلیس وظیفه دارد تا با افراد متخلف که زمینه ساز عرصه این نوع پوشش ها هستند برخورد کند.

اطلاعاتی درباره مانتوهای شیشه‌ای!
مانتوهای شیشه‌ای پروژه‌ جدید فرهنگی است که قرار است دخترکان جوان ما را به سمت دوری از فرهنگ غیرایرانی و اسلامی پرتاب کند، درست همین لحظه‌ که مسئولان فرهنگی‌ عرصه مد و پوشاک چشمانشان را بروی حس زیبایی شناختی یک دختر جوان بسته‌اند، کسی دیگر آنطرف مرزهای کشور در حال برنامه‌ریزی برای لباسی است که قرار است دختر ما بپوشد و فردا به دانشگاه برود.

زمان زیادی نمی‌گذرد، همین ۲ سال پیش بود که پس از خواب عمیق مسئولان محترم فرهنگی پوشش ساپورت از میهمانی‌ها و مجالس خصوصی به خیابان‌های شهر راه پیدا کرد و کافی است برای مدت کمی چشم ها مجددا روی هم گذاشته شود تا مانتوی شیشه ای هم همین راه را دنبال کنند و بیشتر فرهنگ دینی ملی ما به سخره گرفته شود.

طرح ویژه نظارت بر مانتوهای شیشه‌ای
البته برخوردهای فیزیکی با افرادی که از مانتوهای شیشه ای استفاده می کنندبه هیچ عنوان مورد تایید نیست بلکه تنها با آگاه سازی خطراتی که با پوشیدن این نوع مانتوها امنیت روانی و حتی فیزیکی دختران جوان را تهدید می کند مدنظر است .

شاید یک از تاثیرگذارترین گروه های هدف دانش آموزان و مدارس هستند که به عنوان یک ظرفیت بسیار قوی فرهنگی می توانند به عنوان یک کانون مهم در راستای اطلاع رسانی در زمینه خطرات ناشی از بی توجهی به مقوله حجاب و عفاف مورد توجه قرار گیرد.

انتظار می رود هم راستا با فعالیت مدارس ، ارائه الگوهای شاد و فرح بخش از حجاب در بازار نیز مورد توجه قرار گیرد تا ضمن توجه به نیازهای دوران نوجوانی و جوانی دختران ، زمینه ساز گرایش این قشر به پایبندی بیشتر به پوشش های مورد توصیه دینمان فراهم شود.

7
بدون شک اگر بازار نیز خودتکانی کند و از ارائه مانتوهای نامتعارف که به شکل خطرناکی هویت اسلامی ایرانی ما را هدف گذاری کرده است اجتناب کند و به جای آن از پوشش هایی متناسب با فرهنگ اصیل بومی و دینی ما در کنار آمیزه های اسلامی استفاده شود زمینه آسیب های اجتماعی فراوانی که خود را در بی هویتی نسل جوان نشان می دهد و پیامدی جزء سرخوردگی از دوستی های خیابانی ، ازدواج های ناموفق و ازدیاد طلاق همراه است به شدت کاسته می شود.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 2 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
بي نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۹ شهریور ۱۳۹۴ در ۲:۲۳ ب.ظ
از اينا 30 سال پيش تا حالا بوده
هم ولاتی(اهرم)
|
Iran, Islamic Republic of
|
۳ مهر ۱۳۹۴ در ۶:۱۳ ب.ظ
چه مانتوهای خوشگلی خخخخخ
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین