چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-40246
تعداد بازدید: 56بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: از بین ٩٩ شهر متقاضی پایتخت کتاب ایران، بوشهر توانست رتبه دوم را کسب کند.
حمیده ماحوزی افزود: آیین افتتاح بزرگترین دارالقرآن کشور در خطه جنوب و در شهر اهرم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.
ماحوزی خاطر نشان کرد: در این آیین که با هنرنمایی قاریان بین المللی برگزار می گردد، ٤٠ نفر از دانش آموزانی که در طرح ملی “واژه های آسمانی” ٨٠ درصد کل قرآن را فرا گرفته اند، توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر و هدایایی اهداء می گردد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: رونمایی از کتاب “حافظان قرآن” که توسط همین مؤسسه به زیور طبع آراسته شده است و شامل تجربیات ١١٤ تن از حافظان کل قرآن کریم می باشد، از دیگر برنامه ای است که در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهر اهرم صورت می گیرد.

حمیده ماحوزی افزود: طرح پایتخت کتاب ایران به منظور توسعه فرهنگی و ترویج کتاب‌خوانی و با هدف حمایت از برنامه ها، پیشنهادهای نو و ابتکاری با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی از سال ٩٣ در کشور شروع و امسال در دومین سال پیاپی اجرا شد.

ماحوزی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته، استان بوشهر جزء ٥ استانی بود که از سوی دبیرخانه این جشنواره به عنوان نامزد کتاب ایران معرفی شد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته از بین طرح هایی که به دبیرخانه جشنواره پایتخت کتاب ایران ارسال گردید، استان بوشهر توانست به عنوان نامزد پایتخت کتاب ایران معرفی شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلام خاطر نشان کرد: امسال نیز شهر بوشهر با همکاری سازمان شهرداری،نهادهای دولتی و غیردولتی و تشکل های مردمی از بین شهرهای متقاضی پایتخت کتاب ایران، توانست رتبه دوم را کسب کند.

ایشان افزود: همه دستگاه های اجرایی و سازمان ها در امضای تفاهم نامه های طرح پایتخت کتاب شرکت فعالی داشتند ولی بیشترین تعداد تفاهم نامه های امضا شده برای این طرح مربوط به شهرداری بوشهر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: همچینن روستای چهار روستایی از توابع شهرستان گناوه نیز جزو چهار روستای برتر دوستدار کشور انتخاب شده است.

ماحوزی در پایان گفت:١٧ اسفند روستاهای برتر دوستدار کتاب به طور رسمی معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین