کد خبر: DT-39005
تعداد بازدید: 28بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴
یک روزنامه سعودی مدعی شده است «لابی ایران» برای تخریب چهره عربستان، بخشی از هزینه رسانه های انگلیس را تامین می کند.

یک روزنامه چاپ عربستان ادعا کرد رسانه های انگلیسی با تشکیل یک کمپین دروغین در برابر عربستان، چرخش نامتعارفی به سوی ایران پیدا کرده اند و خود را از همراهان سیاستهای این کشور در قبال عربستان معرفی می کنند.

این روزنامه – که نامی از آن برده نشده — در بخشی از سرمقاله خود با نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی ایران، مدعی شده است: اعدام ۴۷ نفر در عربستان، تشدید نفرت این کمپین را به دنبال داشته است و موجب انتشار مقالات انتقادی از سیاستهای داخلی عربستان در روزنامه های انگلیسی شده است. مقالاتی که مستقیما با هزینه های لابی ایران برای مخدوش کردن چهره عربستان در سطح بین المللی، منتشر می شود.

در ژانویه سال ۲۰۱۵، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف مقاله ای به قلم «کان کولین،» تحلیلگر تروریسم بین الملل و شرق میانه منتشر کرد. در این مقاله کولین مقامات انگلیسی را به همراهی با سیاستهای عربستان در برابر ایران دعوت کرده بود و اینکه با تقویت روابط انگلیس و عربستان می توان اتحاد قدرتمندی برای مقابله با تروریسم داشت. این تحلیلگر معتقد است انگلستان در موضع مبارزه با تروریسم باید در کنار عربستان و مقابل ایران قرار بگیرد. ایجاد روابط قوی با ایران، می تواند منافع انگلیس را در دراز مدت تامین کند.

با این حال، کولین یکی از اندک چهره های رسانه ای است که به تقویت بیش از اندازه روابط انگلیس و عربستان تاکید دارد.

این روزنامه عربی زبان در ادامه با اشاره به رصد اعدام شیخ نمر از سوی رسانه های انگلیسی، مدعی شد: تاکنون هیچ نهاد بین المللی به اعدام‌ها در چین و ایران واکنش نشان نداده است. رسانه های انگلیسی به دنبال متعصب نشان دادن اعراب هستند.

در انتهای این مطلب آمده است: روابط دیپلماتیک قوی عربستان و آمریکا و شراکت عربستان در نظام امپریالیسم بین المللی یکی دیگر از علل تنفر رسانه های انگلیسی است؛ چرا که تعهد عربستان به ارزشهای دینی با فساد نظام سرمایه داری در یک راستا قرار نمی گیرند.

انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین