This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-39140
تعداد بازدید: 97بازدید
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۴
فاطمه هاشمی رفسنجانی در بوشهر:
فاطمه هاشمی رفسنجانی گفت: هرچند به دلیل ردصلاحیت های زیادی که صورت گرفته، افراد شناخته شده از گردونه رقابت مجلس خارج شدند، ولی کاندیداهایی با دیدگاه اعتدالی باقی مانده اند، مانع حضور بیشتر جریان تندرو و افراطی در مجلس می شوند.

فاطمه هاشمی رفسنجانی گفت: هرچند به دلیل ردصلاحیت های زیادی که صورت گرفته، افراد شناخته شده از گردونه رقابت مجلس خارج شدند، ولی کاندیداهایی با دیدگاه اعتدالی باقی مانده و موردحمایت این جریان قرار گرفته که رای به آنها، مانع از حضور بیشتر جریان تندرو و افراطی در مجلس می شوند.

وی که بعدازظهر یکشنبه در همایش حزب اعتدال و توسعه بوشهر در سالن سینما کانون سخنرانی می کرد، پس از معرفی نامزدهای موردحمایت این تشکل در چهار حوزه انتخابیه استان (بوشهر: خدری، دشتستان: سعادت، دشتی: پاکدل و جنوب استان: الماسی) گفت: ناشناخته بودن نامزدهای موجود به معنی ناتوانی آن افراد در اداره مجلس نیست و تنها به منزله ناشناخته شدن آنها برای عموم مردم است.منبع: خلیج فارس

هاشمی رفسنجانی افزود: اگر کاندیداهای ردصلاحیت شده و باقی مانده از لیست اعتدال و اصلاح حمایت و پشتبانی کنند، راهیابی کاندیداهای موردحمایت به مجلس تسهیل می شود، ضمن اینکه اگر حتی اگر کاندیدای این لیست دلخواه شما نیست و او را نمی شناسید، ولی نباید نسبت به انتخابات بی توجه بود و با صندوق رای قهر کرد، بلکه باید توجه داشت رای ندادن شما باعث وارد شدن نفر مخالف خواهد شد.

وی یادآور شد: در تهران نیز همین مسئله پیش آمد و به دلیل حجم ردصلاحیت های رخ داده، افرادی کاندیدای لیست اصلاح و اعتدال شدند که آشنایی کامل به آنها نداشتیم، ولی برای ۲۰ تا ۳۰ کاندید مجلس شورای اسلامی و ۱۶ نفر کاندید مجلس خبرگان لیستی که مورد حمایت اصلاح طلبان، اعتدال گرایان و حامیان دولت و بزرگانی چون هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی، خاتمی و حجت اسلام حسن روحانی است تبلیغ می کنیم.

وی تصریح کرد: باید به این مسئله واقف باشیم که زمان بعد از برجام تازه شروع برنامه ریزی دولت بوده و برای موفقیت در این راه جدید، نیاز به مجلسی داریم که از دولت حمایت نماید. البته منظور ما وکیل الدوله نیست، چون اگر برنامه ریزی دولت دقیق و منظم باشد، نیازی به جنگ و جدال مجلس با دولت نیست، برخلاف چیزی که مجلس نهم درباره مذاکرات هسته ای از خود نشان داد و موضوعی که خواست اکثریت جامعه و مورد تایید رهبری نظام بود را تلاش داشت زمین بزند.

فاطمه هاشمی رفسنجانی خطاب به شرکت کنندگان در این همایش گفت: در شرایط حساسی قرار داریم و باید حماسه سیاسی دوباره ای را رقم بزنیم. مطمئن باشید که صبح نزدیک است و ما می توانیم در کنار هم حضور پیدا کنیم و با حضور نمایندگان اعتدالگرا در مجلس، برجام های داخلی را دنبال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید وحدت رویه داشته باشیم، افزود: من حامل پیام از طرف دکتر روحانی، آیت الله هاشمی رفسنجانی، دکتر عارف و سیدمحمد خاتمی هستم و می‌خواهم که مردم به لیست شورای اصلاحات و اعتدال رای دهند.

عضو حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه امیدواریم شور و حال حاکم بر جو این همایش در انتخابات اسفند متجلی شود، خاطرنشان کرد: دعا می کنیم شنبه و یکشنبه هفته آینده اکثر جامعه ایران خوشحال بوده و شاهد مجلسی در تراز جمهوری اسلامی باشیم.

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه کشور را نمی توان شعاری اداره کرد، بلکه باید برای آن برنامه داشت، گفت: در هشت سالی که دولت آقای احمدی نژاد متولی امور کشور بود، هرچند پردرآمدترین دولت تاریخ ایران محسوب می شد، ولی مشکلات زیادی را بوجود آورد و عملا در بسیاری از شاخص ها زمین سوخته تحویل دولت آقای روحانی داد.

http://static3.ilna.ir/thumbnail/93ke7DMFrZfx/i_qPjR7mMLhZ02nUcMUA0zOV2brdrNdfKreu5zx2ciKxyUe3xZzFdgRBp56gpRC388ZB_gYzlXFr5GiGsDehrmk4nU88RN381sfGVtw67dPrccCMXHCvyIUHQ3fOPbq0l3xeVOpt9jw,/photo%282%29.jpg

هاشمی رفسنجانی یادآور شد: یکی دیگر از آثار منفی ان دوره نزول ارزش های اخلاقی در جامعه بود و امروز گزارش سازمان های دولتی و غیر دولتی نشان دهنده آسیب اجتماعی فراوان در کشور است که به گوش تمامی مسئولان بلندمرتبه نیز رسیده است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در ادامه به حمله اصولگرایان به لیست آیت الله هاشمی رفسنجانی برای انتخابات خبرگان اشاره کرد و گفت: برخی جدیدا اظهار می‌کنند که بی‌بی سی از کاندیدای خاص حمایت می‌کند مراقب باشید با این حرف‌ها گول نخورید. این عزیزان نباید فراموش کنند ما قبل از انقلاب اطلاعیه های حضرت امام را از رادیو بی بی سی و رادیو مسکو می شنیدیم و البته موارد خلافی نیز بیان می کردند، ولی در کل باید قضاوت را به مردم سپرد.

هاشمی رفسنجانی گفت: خوشبختانه باید بگوییم که مردم ایران هوشیار بودند و با هوشیاری تمام در مقابل حیله ها و نیزنگ ها خواهند ایستاد و آنچه که خواستند را عملی کردند.

وی با با بیان اینکه متاسفانه دلواپسان از ولایت و دین استفاده ابزاری می کنند، اظهار داشت: تخریب ها آغاز شده و برای حمله به طرف مقابل خود از مواردی نظیر نفوذ استفاده می کنند، ولی متاسفانه باید بگویم نفوذی آن دسته از افرادی هستند که چهره حزب الهی به خود می گیرند، ولی منافق گونه رفتار کرده و با اختلاس یا حمله به سفارت خانه های خارجی و رفتارهای مشابه، ضد منافع ملی عمل می کنند.

حاشیه ها

  • این مراسم در سالن سینما کانون بوشهر برگزار شد و پیش از سخنان فاطمه هاشمی، عادل دهدشتی دبیر حزب اعتدال و توسعه که در انتخابات دشتستان از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شد، سخنرانی کرد.
  • زمان برگزاری همایش ساعت ۱۵ اعلام شد، ولی با تاخیر ۳۰ دقیقه ای آغاز گردید.
  • پیش از سخنرانی هاشمی، چهار کاندیدای موردحمایت حزب اعتدال و توسعه در انتخابات مجلس به روی سن فراخوانده شدند و نامه رسمی حمایت این حزب به آنها اعطا شد. (بوشهر: خدری، دشتستان: سعادت، دشتی: پاکدل و جنوب استان: الماسی) این حزب به واسطه حضور نوبخت معاون رییس جمهور و مرتضی بانک رییس نهاد ریاست جمهوری نزدیک ترین تشکل سیاسی به دکتر روحانی می باشد.
  • این همایش با استقبال خوبی مواجه شده بود و بسیاری ایستاده و بعضا به دلیل ازدحام جمعیت، از بیرون سالن برنامه را دنبال می کردند. همچنین حاضرین در همایش با شور و حالی وصف ناشدنی نسبت به چهار کاندید مورد حمایت حزب اعتدال و توسعه اعلام حمایت کردند. در این همایش پوسترهایی از این کاندیداها توزیع شد.
  • گفتنی است این همایش بدون حاشیه خاصی برگزار شد.
  • گفتنی است فاطمه هاشمی رفسنجانی که صبح امروز در گناوه سخنرانی داشت و بعد از ظهر در شهربوشهر، سپس برای سخنرانی در مسجد جنت برازجان، راهی این شهر شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین