کد خبر: DT-20131
تعداد بازدید: 44بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
کاپیتان سابق فولاد می گوید: از نظر من امیر قلعه‌نویی با استقلال در لیگ آینده نتیجه می‌گیرد، قلعه‌نویی تمام زیر و بم باشگاه و شرایط لیگ را می‌داند و تنها اوست که به درد استقلال می‌خورد.

بختیار رحمانی که به خاطر مشکلات کارت پایان‌ خدمتش لیگ چهاردهم را از دست داد امیدوار است تعداد بازی‌هایش در لیگ را از مرز ۱۵۷ مسابقه بگذراند. بختیار در گفتگو با مشرق توضیح می‌دهد که از میان فولاد یا استقلال یک تیم را برای ساختن آینده‌اش برمی‌گزیند.

کاپیتان سابق فولاد فقط ۲۴سال دارد و می‌خواهد بعد از یک‌ فصل بیرون ماندن از مستطیل سبز شروعی دوباره داشته باشد. گفتگوی ما را با بختیار بخوانید:

* انگار زمینه بازگشتت به میادین فراهم شده است؟
یک‌سال انتظار کشیدم تا با کمک مسوولان فدراسیون و مساعدت متولیان نظام‌ وظیفه حقانیتم را در پرونده‌ام ثابت کنم. امیدوارم با اضافه شدن تاییدیه آخر به پرونده این اتفاق بیفتد و دوباره به زمین چمن فوتبال برگردم.

* در گفت‌وگویی اعلام کردی می‌خواهی استقلالی شوی.
خب از سه‌، چهار سال قبل پیشنهاد آنها را دریافت می‌کردم. حتی سال قبل مساله جدی‌تر شد. باید ببینم تکلیفم با فولاد چه خواهد شد.

* مگر قرارداد داری؟
نه، اما به هر حال سال‌ها برای این تیم بازی کرده‌ام. اما بدم نمی‌آید به مساله استقلال جدی فکر کنم.

* بازیکنی مثل اسماعیل شریفات که در فولاد حضور دارد قبلا پیراهن استقلال را بر تن کرده است. با او مشورت می‌کنی؟
نه ترجیح می‌دهم با فوتبالیست‌ها مشورت نکنم. خودم راهم را پیدا می‌کنم. من فقط ۲۴سال دارم اما هفت، هشت فصل بازی در لیگ‌برتر حسابی از نظر فکری پخته‌ام کرده است. راستش نمی‌خواهم اسم کسی را بیاورم اما آنقدر در این مدت از برخی دلگیر شده‌ام که ترجیح می‌دهم راه خودم را بروم.

* شاید حضور در تیمی مثل استقلال با مشکلات مالی فراوانش برایت چندان هم راضی‌کننده نباشد.
مشکل مالی استقلال برایم اهمیتی ندارد. هنوز هم نمی‌دانم قسمتم کجاست اما باید در فضایی مناسب فوتبالم را ادامه دهم. منظورم از فضای مناسب جایی است که بیشتر توانایی‌هایم را نمایش دهم.

* اما خیلی‌ها به استقلال آمدند و زود ناپدید شدند.
برعکس شما من نظر دیگری دارم. به مهدی طارمی نگاه کنید. طارمی بازیکن حاضر در لیگ یک بود که با پرسپولیسی شدن راه صدساله را یک‌شبه طی کرد. چرا من این راه را نروم. تازه من سال‌هاست که در لیگ بازی می‌کنم. چه کسی بدش می‌آید بیشتر دیده شود؟ شاید حضور در پرسپولیس برای طارمی منفعت مالی زیادی نداشت اما آنقدر پشت ویترین پرسپولیس به چشم آمد که حالا به طور مثال ۱۰تیم با شرایط مناسب خواهانش باشند.

* از نگاه آماری تو به طور میانگین هر ۲۱۵ دقیقه در ادوار لیگ‌برتر یا گل زده‌ای یا پاس گل دادی.
ممنون که این آمار را به ثبت رساندید. من در جام‌‌های حذفی و لیگ قهرمانان هم عملکردم خوب بود. شاید اگر آنها را هم به ۱۳ هزار دقیقه حضورم در لیگ‌های برتر اضافه کنید شرایط آماری‌ام از این هم بهتر شود. به طور مثال فصل قبل من در لیگ قهرمانان هفت‌بار وارد ترکیب اصلی فولاد شدم تا دو گل به الجیش قطر و الفاتح عربستان بزنم.

* در پیشنهادهایی که از استقلال داشتی طبیعتا خواست امیر قلعه‌نویی هم دخیل بود.
قطعا همین‌طور است. خودم هم دلم می‌خواست با ایشان کار کنم.

* اما شاید این فصل سرمربی استقلال شخص دیگری باشد.
از نظر من امیر قلعه‌نویی با استقلال در لیگ آینده نتیجه می‌گیرد. قلعه‌نویی تمام زیر و بم باشگاه و شرایط لیگ را می‌داند.

* اما استقلال و قلعه‌نویی در طول دو فصل اخیر نتیجه لازم را نگرفتند.
فوتبال است دیگر. مشکلات را در یک کفه ترازو بگذارید و نقش قلعه‌نویی را طرف دیگر. باید منصف بود. اگر فکر کنیم یک مربی باید هر سال قهرمان لیگ شود به بیراهه رفته‌ایم. از نظر من امیر قلعه‌نویی است که به درد استقلال می‌خورد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین