سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶- 2017 October 24
کد خبر: DT-5405
تعداد بازدید: 76بازدید
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳
<p>معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که پس از قتل همسر سابقش قصد انفجار خانه شخصی و خودکشی داشته است، خبر داد.</p>

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که پس از قتل همسر سابقش قصد انفجار خانه شخصی و خودکشی داشته است، خبر داد.

در ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۵ دی ماه، خانم جوانی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و عنوان داشت که برادرش طی تماس تلفنی به او گفت که اقدام به ارتکاب جنایت و قتل همسر سابقش کرده و الان نیز قصد دارد تا به زندگی خود پایان دهد. با اعلام خبر به کلانتری ۱۲۸ تهران و با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله مأموران کلانتری در محل اعلامی از سوی مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ واقع در منطقه تهران نو، خیابان ابوریحان حاضر شدند.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی به نام “محمدعلی . و” (۴۵ ساله) پس از ارتکاب جنایت و قتل همسر سابق خود به نام بهاره (۳۴ ساله) قصد دارد تا با ایجاد انفجار در داخل ساختمانی مسکونی خود به زندگی خود پایان دهد که بلافاصله مأموران با توجه به بوی شدید ناشی از انتشار گاز، اقدام به قطع کردن فلکه اصلی گاز و همچنین باز کردن پنجره‌های ساختمان کردند.

با ورود مأموران به داخل ساختمان، مأموران با جسد زن جوانی روبرو شدند که محمدعلی در کنار جسد وی، بر روی زمین قرار داشت.

با اعلام خبر وقوع جنایت به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل، پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” تشکیل و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در تحقیقات از خانواده مقتول و مقتوله اطلاع پیدا کردند که این دو در حدود چهار سال پیش از یکدیگر متارکه کرده اما با این وجود و به خاطر داشتن پسری ۹ ساله و به خاطر نحوه سرپرستی فرزندشان، در طی این مدت با یکدیگر اختلاف داشته‌اند.

در تحقیقات از خانواده بهاره مشخص شد که متهم در نبود اعضای خانواده مقتوله، با مراجعه به محل زندگی آنها و به بهانه صحبت کردن با همسر سابقش و برطرف کردن مشکلات ایجاد شده، بهاره را به منزلش در منطقه تهران نو (محل وقوع جنایت) برده و در آنجا اقدام به ارتکاب جنایت کرده و آنها از طریق تماس اعضای خانواده متهم در جریان خبر کشته شدن بهاره و قصد داماد سابقشان برای پایان دادن به زندگی خود قرار گرفته‌اند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی کشور، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به این موضوع که بر روی جسد مقتوله هیچگونه آثار ناشی از اصابت جسم تیز وجود ندارد، در ادامه این خبر گفت: پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و جسد مقتوله برای مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال پیدا کرده است. متهم پرونده نیز با قرار بازداشت موقت صادر شده از سوی مقام قضایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین