کد خبر: DT-41492
تعداد بازدید: 45بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
تقریبا هیچ آب و غذا و دارویی برای کودکان باقی نمانده و تروریست‌ها مردم را به بریدن سرهایشان تهدید می‌کنند. یک سال از محاصره کامل گذشت و 2000 نفر شهید شدند اما محاصره هنوز ادامه دارد.

بیش از ۱۲ ماه از محاصره دهها هزار شهروند مظلوم شهرک‌های الفوعه و کفریا در شرق استان ادلب در شمال غرب سوریه می‌گذرد و هر روز اوضاع در این شهرک‌ها وخیم‌تر می‌شود.

اگر چه با میانجیگری سازمان ملل، قراردادی میان دولت سوریه و سران کشورهای حامی تروریست برای آتش‌بس در این شهرک‌ها به امضا رسیده اما عناصر تروریستی همچنان با موشک‌باران این شهرک‌ها، آتش‌بس را نقض می‌کنند.

در هفته‌ای که گذشت یک شهروند دیگر بر اثر اصابت خمپاره جان باخت.

۲۰۰۰ شهید

یکی از فرماندهان نیروهای دفاع مردمی در گفت‌وگو با «بین‌الملل فارس» از شهادت نزدیک به دو هزار تن از شهروندان محاصره شده الفوعه و کفریا خبر داد و گفت: بیشترین آمار شهدا مربوط به زنان و کودکان است که یا هدف موشک‌های تروریستها قرار گرفته‌اند یا به دلیل کمبود دارو به شهادت رسیده‌اند.

این منبع میدانی گفت: عناصر تروریستی محموله‌های عذایی و دارویی که توسط دولت ارسال می‌شود، غارت می‌کنند. وی تصریح کرد: بخش‌هایی از تجهیزات پزشکی ارسالی به صورت عمدی توسط تروریست‌ها سرقت یا معدوم می‌شود که جدا کردن سرنگ‌ها از بسته‌های حاوی سرم یکی از این موارد است.

این منبع میدانی با بیان اینکه اوضاع وخیم درمانی در این شهرک‌ها تاسف‌آور است، افزود: هیچ دارویی برای درمان نوزدان و کودکان وجود ندارد و بیماری‌ در این شهرک‌ها همه‌گیر شده است.

او توضیح داد: بیمارهای پوستی به صورت گسترده میان کودکان شهرک‌ها فراگیر شده و هیچ دارویی برای درمان وجود ندارد.

در ذیل کودکانی را می‌بینید که به بیمارهای ناشناخته پوست و چشم دچار شده‌اند.


کودکان بیمار (پوست و چشم) در فوعه و کفریا

چشم دهان‌های تشنه به سخاوت آسمان

به گزارش بین‌الملل فارس، بیش از ۹۰ درصد منازل مسکونی شهرک‌های محاصره شده بر اثر گلوله‌باران تروریست‌ها آسیب دیده یا تخریب شده‌اند و مخارن آب نیز به طور کامل از بین رفته است.

این پایان داستان غم‌انگیز هزاران شهروند مظلوم و محاصره شده شهرکهای الفوعه و کفریا نیست و مردم برای تامین آب آشامیدنی به سخاوت آسمان چشم دوخته‌اند.

مظلومیت زنان و کودکان محاصره شده در این شهرک‌ها زمانی بیشتر نمایان می‌شود که آنان برای تامین غذا مجبور هستند از علف‌های مزارع تغذیه کنند.

باران ۷۰ هزار موشک، گلوله، خمپاره

شلیک بیش از ۷۰ هزار موشک و خمپاره هم هیچ مکانی سالمی را در شهرک های محاصره شده باقی نگذاشته است. یک منبع میدانی دیگر نیز به «بین‌الملل فارس» گفت: هر روز کودکان در این شهر بر اثر گرسنگی و نبود دارو جان می‌سپارند اما هیچ کسی صدای ما را نمی‌شنود و مجامع مدعی حقوق بشر چشمان خود را بر روی ظلم تروریست‌ها بسته‌اند.

او گفت: تروریست‌ها از ورود محموله‌های غذایی و درمانی به این شهرکها جلوگیری می‌کنند و وضعیت انسانی در این شهرک‌ها به بدترین وضعیت ممکن رسیده است.

تهدید مردم به سر بریدن به صورت روزانه

این منبع میدانی که خواست نامش فاش نشود، گفت: جنگ علیه مردم الفوعه و کفریا پنج سال است که آغاز شده و تروریست‌ها روزانه شهروندان را تهدید می‌کنند که سر از بدنتان جدا می‌کنیم اما مقاومت ما تا آخرین لحظه ادامه دارد.

وی با بیان این که نان خشک هم دیگر برای خیلی از زنان و کودکان یافت نمی‌شود، گفت: از همه انسان‌های آزاده دنیا می‌خواهیم صدای ما را به گوش مردم جهان برسانند چرا که با ادامه این وضعیت هزاران شهروند بی‌گناه به دلیل گرسنگی و نبود آب و دارو از بین می‌روند.

با وجود تمام ظلم‌ها علیه مردم محاصره شده الفوعه و کفریا، شهروندان این شهرک‌ها با روحیه بی‌نظیر در مقابل هجوم تروریست‌ها ایستاده‌اند.

مردم این شهرک‌ها با وجود تمام مشکلات و سختی‌ها همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س) در یک مراسم ساده، جشن تکلیف ۳۵ تن از دختران را برگزار کردند تا یک بار دیگر ثابت کنند پایداری آنان تا آخرین لحظه ادامه دارد.

 

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین