کد خبر: DT-40687
تعداد بازدید: 84بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به اینکه کاهش تصادفات در کشور نشان از همکاری بین بخشی دارد و موضوعی ارزشمند است، گفت: ولی متاسفانه هنوز روزانه بیش از ۵۰ نفر به دلیل تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.

مسعود حبیبی در مراسم آغاز به کار کمپین ملی «نه به تصادفات جاده‌ای» اظهارداشت: جوانان هلال احمر همزمان با آغاز سال جدید براساس اصل بشر دوستانه همراه با سایر دستاگها‌های مسئول از تمام ظرفیتهای خود جهت کاهش تصادفات استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار جوان داوطلب در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی مشارکت دارند، افزود: این جوانان در هزار پست سایر و ثابت در مبادی ورودی شهرها و پارک‌ها مستقر شده‌اند تا در جهت کاهش تصادفات جاده‌ای اقدامات مناسبی انجام دهند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به اینکه کاهش تصادفات نشان از همکاری بین بخشی دارد و موضوعی ارزشمند محسوب می‌شود ادامه داد: اما هنوز متأسفانه بیش از ۵۰ نفر روزانه در کشور به دلیل تصادفات جان خود را از دست می‌دهند و ۱۶ برابر این آمار مجروح بر جای گذاشته می‌شود همچنین روزانه ۱۰۰ معلول به جمع معلولان اضافه می‌شود.

حبیبی بیان داشت: براساس گزارشی که پلیس اعلام کرده در نوروز سال پیش ۱۰۸۰ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که ۴۰ درصد آن در اثر واژگونی خودرو بوجود آمده لذا امروز ما دور هم جمع شده‌ایم تا با راه‌اندازی کمپین ملی «نه به تصادفات جاده» شاهد کاهش تصادفات باشیم. شعار ما در این کمپین «بیگدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم» است.

وی با تاکید بر اینکه سبقت و سرعت غیر مجاز و خواب‌آلودگی از عوامل موثر در بروز تصادفات است، خاطرنشان کرد: جوانان هلال احمر بی‌ادعا و داوطلبانه در هزار پایگاه مستقر شده تا بتوانند به مردم با زبانی شیرین بگویند «بیگدار به جاده نزنید و ظریف برانید».

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به نقش فرهنگی هنرمندان و ورزشکاران همچنین خبرنگاران در کاهش تصادفات جاده‌ای گفت: امیدواریم به زودی جشن بدون کشته برای عید نوروز داشته باشیم.

منبع: فارس
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین