کد خبر: DT-40245
تعداد بازدید: 56بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴
فضای دشتی و تنگستان در روزهای بعد از انتخابات آرام است. حداقل خبری از اعتراض کاندیداها به نتایج انتخابات نیست. البته این شاید به ترکیب کاندیداهای باقی مانده در رقابت روز آخر بر می گردد. بیشتر کاندیداها نه هرگز در موضوعات دو شهرستان حضور عملی داشتند و نه افکار عمومی آنها را می شناختند. بدیهی است کسانی که در قبال مسایل دو شهرستان موضع مشخصی نداشتند امروزه نیز خاموشی اختیار کنند و در کنج ذهن و خاطره مردم بی اثر بمانند.

فضای دشتی و تنگستان در روزهای بعد از انتخابات آرام است. حداقل خبری از اعتراض کاندیداها به نتایج انتخابات نیست. البته این شاید به ترکیب کاندیداهای باقی مانده در رقابت روز آخر بر می گردد. بیشتر کاندیداها نه هرگز در موضوعات دو شهرستان حضور عملی داشتند و نه افکار عمومی آنها را می شناختند. بدیهی است کسانی که در قبال مسایل دو شهرستان موضع مشخصی نداشتند امروزه نیز خاموشی اختیار کنند و در کنج ذهن و خاطره مردم بی اثر بمانند.
از عکس العمل کاندیداها نسبت به این آزمون که بگذریم هواداران و لیدرهای دو گروه نیز نتایج انتخابات را پذیرفته اند و با روانه کردن پیامهای مکتوب و شفاهی در محافل حقیقی و گروههای مجازی برای روزهای بعد از هفتم خرداد ۹۵ آماده می شوند.

در فضای مجازی اما بسیاری از گروههای تشکیل شده از سوی هواداران هر دو گروه با پایان ماموریت انتخابات جمع شدند. البته برخی از گروهها با تغییر نام و تغییر گفتمان باقی ماندند و در روزهای بعد از انتخابات از حفظ انسجام و ادامه راه سخن گفتند.

برخی نیز با مقصر جلوه دادن گروهها و مردم مناطق گوناگون شهرستانهای حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان آنچه در پستوی دلشان مانده بود را تکاندند. برخی نیز دست به نوشتار و تکثیر آن در فضاهای مجازی شدند و مردم تنگستان را به اهمال و سستی در انتخاب گزینه مد نظر متهم کردند.

در سوی دیگر میدان اما اخبار و شایعات چندی نیز به گوش می رسد. خبر بیماری کاندیدای پیروز اولین موضوعی بود که دهان به دهان چرخید. به ویژه عدم حضور نماینده در فضای عمومی و مجازی این شایعه را دامن زد اما درج اطلاعیه برگزاری جشن در مصلای نماز جمعه خورموج به این شایعه پایان داد ولی سوالاتی را نیز در ذهن چامعه ایجاد کرد.

باقی ماندن گروههای مجازی بدون طرح موضوعات راهگشا و دخیل در سرنوشت واقعی مردم چندان به فایده و مطلوب نیست اما هدف از فعالیت آنها با نامهای دیگر به زعم نگارنده، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستاست.

راستها به تدام حضور خود بر کرسی ها ی شورا امیدوارند و خیز اصلاح طلبها نیز برای تصرف کرسی های شورا کلید خورده است. در نشستهای حقیقی و گروههای مجازی حتی از یافتن گزینه های مطلوب سخن گفته می شود. برخی از گروهها نیز با نقد عملکرد خود به ویژه در سمت چپ این رقابت برای تصحیح اشتباهات میدانی خود در انتخابات بعدی حاضر می شوند. با این وجود اما پورفاطمی این پیروزی را حداقل در فضای مکتوب تایید نکرد و به شهریاری تبریک نگفت. باید منتظر ماند و دید پورفاطمی بعد از هفتم خرداد در کجای مسایل دشتی و تنگستان می ایستد و آیا به شکل دهی گروهی منتقد فکر می کند یا اینکه کل فضای دو شهرستان را به پیروز رقابت و هواداران او واگذار می کند. شاید پورفاطمی اصلا به بوشهر نیاید و به بازیگری در سطح ملی بپردازد و مسایل منطقه ای را به بازیگران علاقه مند در این عرصه واگذار کند.
از سویی دیگر برخی معتقدند حوزه دشتی و تنگستان تنها میدانی است که دشواریها و معادلات آن دامن نماینده سیاسی دولت در استان را نیز خواهد گرفت و فضای برتری پیش آمده برای راستها در شهرستان دشتی آماده ی سرایت به مرکز استان و سایر شهرستانها است.
برخی اما اعتقاد دارند نماینده ی اصولگراها بیش از آنکه مسایل را احساسی بنگرد معقول و منطقی به موضوعات نگاه می کند و در هنگامی که شعار همراهی با دولت را سرداده است با مجموعه اجرایی شهرستان و استان مدارا خواهد کرد و تنها به تغییرات محدود قانع شده و منتظر انتخابات ریاست جمهوری بعد می ماند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین