کد خبر: DT-41457
تعداد بازدید: 113بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۵
فریب‌داور یا شیرجه برای گمراه کردن داور از جمله ابزار‌هایی است که بازیکنان در هنگام ناکامی مقابل داور به آن متوسل می‌شوند.

“دایو “یا شیرجه در محوطه جریمه از جمله ابزارهایی به حساب می‌آید که بازیکنان در هنگام ناکامی مقابل حریف به عنوان ابزاری برای رسیدن به هدف و فریب داور از آن استفاده می‌کنند.

در اینجا به چند صحنه از شیرجه‌های معروف که بازیکنان موفق به فریب داور شدند و در افکار هواداران به جا مانده است اشاره می‌کنیم:

*ریوالدو در دیدار برزیل مقابل ترکیه در جام جهانی ۲۰۰۲ دست خود را جلوی صورتش گرفت و قصد تمارض داشت در صورتی که دست بازیکن حریف به صورت وی برخورد نکرده بود و داور فریب این حرکت را خورد و بازیکن حریف را جریمه کرد.

آرین روبن بازیکن تیم ملی هلند در جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل مکزیک در لحظات پایانی در محوطه جریمه پای خود را به مدافع مکزیک گیر داد و یک پنالتی از داور گرفت اما تصویر آهسته نشان داد روبن موفق به فریب داور شده است.

در دیدار حساس چلسی – من‌یونایتد در چارچوب FA CUP رونالدو که بین بازیکنان آبی پوش گیر افتاده بود با زیرکی تمام خود را روی زمین انداخت تا داور یک ضربه پنالتی به نفع شیاطین سرخ بگیرد.

یورگن کلینزمن مهاجم اسبق تیم ملی آلمان در دیدار حساس و به یاد ماندنی مقابل آرژانتین در جام جهانی ۱۹۹۰ در حرکتی آکروبات خود را روز زمین انداخت که داور متقاعد به گرفتن خطا شد.

دیگوسیمئونه مربی کنونی اتلتیکو مادرید در جدال حساس آرژانتین و انگلیس در جام جهانی ۱۹۹۴ با تمارض و اصرار به داور موجبات اخراج دیوید بکام را فراهم کرد.

رودی فولر دیگر مهاجم تیم ملی آلمان نیز در جام جهانی ۱۹۹۰ در دیدار مقابل آرژانتین موفق به فریب داور شد این خطا مدت‌ها مورد توجه رسانه‌های قرار داشت و اظهار نظرهای جالبی در مورد آن شد.

در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل” فرد” مهاجم طلایی‌پوشان مقابل کرواسی خود را به گونه نقش زمین کرد که داور چاره‌ای جز اعلام خطا و جریمه شخصی برای بازیکن حریف نداشت.

منبع: فارس
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین