کد خبر: DT-21168
تعداد بازدید: 57بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text">مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: تنها راه مقابله با بحران بی آبی و تنش‌های آبی، مشارکت مردم در مدیریت منابع آبی و فرهنگ‌سازی مناسب در زمینه مصرف آب است.</span>

کیقباد یاکیده صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران به تشریح وضعیت آب در استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: سد کوثر ۶۵ درصد، چشمه‌ها و چاه‌های کازرون حدود ۲۷ درصد و منابع آبی داخلی استان حدود هشت درصد از میزان آب مصرفی در استان را تولید می‌کنند.

وی به تغییر اقلیم کشور اشاره کرد و بیان داشت: استان بوشهر دارای رتبه دوم خشکسالی در کشور و همچنین رتبه ۳۰ تحقق بارندگی در کشور است و آورد آب رودخانه شاپور که اهمیت بسیار زیادی نیز برای استان دارد، ۸۰ درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر ادامه داد: متوسط مصرف آب استان بوشهر بین ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون مترمکعب در سال است. سرانه آب مصرفی در استان بوشهر در سال ۹۲ برابر با ۳۵۰ لیتر بود که در سال گذشته به ۲۷۳ لیتر رسید و امسال نیز به ۲۲۶ لیتر کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد از آب هدر رفت می‌شود و ۱۳۰ تا ۱۴۰ لیتر آب به دست مردم می‌رسد، بیان داشت: به خراب کردن منابع آبی عادت کرده‌ایم و با وجود اینکه استان بی‌آبی هستیم ولی خودمان را توجیه کرده‌ایم که یک جوری باید آب بگیریم.

یاکیده در پاسخ به موضوع مطرح شده توسط یکی از خبرنگاران مبنی بر ایجاد آب‌شیرین‌کن در استان گفت: آب‌شیرین‌کن که الان بخواهیم شروع کنیم تا چند سال آینده جواب می‌دهد ولی ما امروز باید به فکر مدیریت آب باشیم و البته برای آینده نیز برنامه‌ریزی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت آب‌شیرین‌کن بوشهر ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و این میزان اعتبار به اندازه اعتبار کل دستگاه‌های استان بوشهر در یک سال است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر اینکه در کشور برای مصرف بهینه آب کار چندانی نشده است، افزود: باید زمان استفاده از آب و همچنین حجم خروجی آب از شیرها را کم کنیم که استفاده از شیرها و دوش‌های کم‌مصرف و همچنین کاهش مصرف آب در فلاش‌تانک‌ها و استفاده از ماشین لباس‌شویی و ماشین ظرف‌شویی در این زمینه نقش مهمی خواهد داشت.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
بگلومبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۳ تیر ۱۳۹۴ در ۱:۱۰ ب.ظ
اگراسمان سوراخ کنید مشکل اب حل میشود
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین