کد خبر: DT-26756
تعداد بازدید: 68بازدید
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: فازهای ۱۵ تا ۱۸ پارس جنوبی امسال راه‌اندازی می‌‌شود.</span>

رکن‌الدین جوادی عصر چهارشنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد توسعه شتابان فازهای مختلف پارس جنوبی هستیم و به دستاوردهای خوبی دست یافته‌ایم.

وی با اشاره به افزایش میزان تولید گاز کشور در سال گذشته و تداوم آن در سال جاری، اضافه کرد: تعدادی از فازهای پارس جنوبی به عنوان پروژه‌های اولویت‌دار وزارت نفت هستند که تسریع در اجرای آنها در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در آخرین مراحل تکمیل قرار دارد، بیان کرد: تا یک ماه آینده این دو فاز به صورت کامل مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

جوادی به روند مطلوب ساخت فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی اشاره کرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته این دو فاز نیز در سال جاری تکمیل و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی همچنین روند اجرای فازهای ۲۰ و ۲۱ این میدان گازی پارس جنوبی را مطلوب توصیف کرد و افزود: تا پایان امسال فاز ۱۹ پارس‌جنوبی به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: روند توسعه فازهای ۲۰ و ۲۱ نیز شتاب گرفته است و بخشی از این فاز امسال وارد مدار خواهد شد.

وی همچنین به بازدید خود از سکوهای در حال ساخت پارس جنوبی در شرکت صدرای بوشهر اشاره کرد و گفت: این سکوها در سال‌های گذشته با روند کندی ساخته شده است که امیدواریم شاهد تسریع در ساخت آنها باشیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین