کد خبر: DT-36138
تعداد بازدید: 109بازدید
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴
اگر عدم احراز و رد صلاحیت برخی کاندیداها توسط هیات نظارت شما را نگران کرد آیا آن روز که هیات اجرایی با برنامه ای از قبل تعیین شده و‌ بی تفاوت به قانون جمع زیادی از مرتکبین به جرم و جنایت،مفسد اخلاقی، شرابخوار ، ضد انقلاب و... را تایید کرد به خاطر مبارک ریس جمهور برنخورد؟!

اظهارات دیروز آقای روحانی در جمع استانداران و فرمانداران بیشتر از اینکه بر مبنای عقلانیت سیاسی باشد از فرط عصبانیت ایراد شد.هر چند به نظر می رسد ایشان این بار مراقبت بسیار کرد تا با چوب اهانت منتقدین را نوازش نکند!

اما در این باره توجه خوانندگان عزیز را به چند نکته جلب می نماییم:

۱)آقای روحانی در اظهاراتشان طوری صحبت کردند گویی اینکه در عهد قاجار و پهلوی زندگی می کنیم و‌راهی غیر از انتخاب بین متخصصین بی دین و یا متعهدین بدور از تخصص پیش روی ما نیست.عصر انقلاب اسلامی فرهیختگان و دانشمندان فراوانی را تربیت کرده که در نهایت تخصص، دل بسته به ولایت و انقلاب هستند.امروز بیشمار افرادی را سراغ داریم که به نیکویی تعهد و تخصص را در کنار هم در خود جمع کرده اند. نمونه واضح و عینی آن هم صنعت و فناوری هسته ای است که دشمنان را از این پیشرفت ها به تعجب واداشت و برگ برنده و ابزارچانه زنی تیم مذاکره کننده هسته ای بود.این کار بزرگ علمی و فنی بوسیله دانشمندان دل بسته به انقلاب و اسلام به ثمر نشست و نه متخصصین خودفروخته و بی تفاوت که نه به خود اعتماد دارند و نه به استعدادها و توانایی ملت.اجازه بدهید نکته دیگری را عرض کنم حتی اگر به فرض محال در مراکز حساس و نهادهای حاکمیتی، متعهد متخصص پیدا نشود باز حضور افراد هنجار شکن و بی بهره از اسلام و مخالف با ولایت و انقلاب هیچ توجیهی ندارد.ورود افراد دارای تخصص که اعتقادی به حرکت نظام و انقلاب ندارند چه دردی از دردهای کشور را درمان می کند؟!

۲)در اینکه ناظرین و شورای نگهبان باید قانون را ملاک قرار دهد هیچ تردیدی نیست.اما مگر مجریان نیازی به تبعیت از قانون ندارند؟ اگر عدم احراز و رد صلاحیت برخی کاندیداها توسط هیات نظارت شما را نگران کرد آیا آن روز که هیات اجرایی با برنامه ای از قبل تعیین شده و‌ بی تفاوت به قانون جمع زیادی از مرتکبین به جرم و جنایت،مفسد اخلاقی، شرابخوار ، ضد انقلاب و… را تایید کرد به خاطر مبارک ریس جمهور برنخورد؟! چرا آن روز که فله ای تایید صلاحیت صورت گرفت تا هزینه رد صلاحیت به گردن شورای نگهبان بیفتد آقای روحانی احساس نکردند حق الناس ندیده گرفته می شود؟حتما برای بخش ناظرین انتخابات مر قانون مهم است نه اعمال سلیقه.اما شورای نگهبان و بالاتر از آن رهبر فرزانه انقلاب بارها فرموده اند فتنه خط قرمز است و از قضا دولت شما را نیز به رعایت حریم انقلاب و در نظر گرفتن موضوع فتنه تذکر دادند.از این رو رد صلاحیت دست اندرکاران فتنه۸۸ هرگز اعمال سلیقه نیست بلکه دقیقا رعایت مر قانون و حساسیت به دستاوردهای انقلاب است.اگر موضوع فتنه و خطر نفوذ برای جماعتی مهم نیست اما بر عکس، برای دلسوزان نظام و‌شورای نگهبان کاملا اهمیت دارد.

اگر دولت شما در مراعات حریم نظام و دور نگه داشتن دامن نظام از فتنه گران ناموفق بوده دلیلی ندارد دیگران نیز دچار بی تفاوتی شوند و مجلس هم کانون فتنه گران و وابستگان به فتنه شود؛ و البته شورای نگهبان هم حجتی ندارد که بی تفاوت باشد و چشم هایش را بر مصادره مجلس بدست دل سپردگان به کدخدا و وابستگان به عده ای خودفروخته و‌ وطن فروش در داخل ببندد.

۳) ودر آخر اینکه، آقای روحانی گفته است در موضوع انتخابات دولت عملا بی تفاوت است و ‌مداخله نمی کند اما دلش می خواهد معتدلین به مجلس راه یابند! چون احتمال می دهم خود ریس جمهور و‌ دیگران هم خیلی این اظهارات را جدی نگرفته اند ما هم خیلی جدی نمی گیریم و آن را یک مزاح سیاسی فرض می کنیم. و الا خود دولتی ها می دانند فعال در انتخابات هستند نه بی تفاوت.متاسفیم عرض کنیم که در اوضاع و احوال کنونی بسیاری از فرمانداران و‌استانداران در قامت روسای ستاد تبلیغاتی ظاهر شده اند تا مجریان انتخابات!

در عین حال معتقدیم اگر کمترین اجحاف به حقوق کاندیدایی وارد شده و انصاف و عدالت در حق او رعایت نشده باید هر چه سریعتر حقوقش اعاده شود و امکان حضور سیاسی در انتخابات برای وی فراهم گردد.والبته بعید نیست که روزهای آینده جمعی به این شکل از طرف شورای نگهبان به صحنه رقابت های انتخاباتی برگردند؛و احتمالا دور از انتظار نیست شورای نگهبان با اغماض افراد مسئله داری را واجد صلاحیت برای انتخابات مجلس معرفی نماید.

عزیز غضنفری

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین