یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-41402
تعداد بازدید: 259بازدید
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۵
مجله «نشنال جئوگرافیک» روسیه در شماره اخیر خود، لیستی از عجایب پنجگانه قزاقستان با تصاویر آن را منتشر کرده است که برای گردشگران و توریست‌ها جالب و مفید است.

یکی از این عجایب پنجگانه قزاقستان دریاچه «کایندی» می‌باشد. این دریاچه در استان «آلماتی» در سال ۱۹۱۱ پس از زلزله مهیب در این منطقه بصورت طبیعی بوجود آمده است.

عکس/ عجایب پنج‌گانه قزاقستان

 

عکس/ عجایب پنج‌گانه قزاقستان

دومین جاذبه بزرگ گردشگری در قزاقستان، مسجدی واقع در محل «آگلندی» استان «مانگیستائو» این کشور می‌باشد. این مسجد با اسم «بیکیت- آته» در قرن ۱۷ میلادی ساخته شده است.

نام این مسجد به یادبود «بیکیت- آته» یکی از دانشمندان قراقی است که در سال ۱۷۵۰ در استان «آتیرائو» متولد شده و در مدارس مختلف این منطقه به تدریس مشغول بوده است.

برای ورود به این مسجد بایستی ۱۵۰۰ متر به اعماق زمین رفت تا به در ورودی آن رسید.

عکس/ عجایب پنج‌گانه قزاقستان

آرامگاه خواجه «احمد یسوی» یکی دیگر از عجایب پنجگانه قزاقستان محسوب می‌شود. این آرامگاه مکان زیارت مسلمانان بوده که در قرن ۱۴ به یاد «خواجه احمد یسوی» شاعر و واعظ ترک و به دستور «تیمور لنگ» ایجاد شده است.

گنبد آجری این آرامگاه یکی از بزرگترین گنبدها در آسیای مرکزی برشمرده می‌شود.

عجایب پنج‌گانه در قزاقستان+تصاویر

همچنین «بیکتائو- آته» در ۷۰ کیلومتری شمال شهرستان بالخاش قزاقستان، منطقه‌ای کوهستانی با دریاچه کوچک از عجایب پنجگانه دیگر در این کشور محسوب می‌شود.

عکس/ عجایب پنج‌گانه قزاقستان

و آخرین از این عجایب پنجگانه قزاقستان، «بیتیریک» نماد شهر آلماتی می‌باشد که بنای آن در سال ۱۹۹۶ شروع و در سال ۲۰۰۲ به پایان رسید. ارتفاع این ساختمان ۹۷ متر است و اکنون از آن بعنوان یکی از بناهای مشهور قزاقستان یاد می‌کنند.

عکس/ عجایب پنج‌گانه قزاقستان

 

عکس/ عجایب پنج‌گانه قزاقستان
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین