کد خبر: DT-35094
تعداد بازدید: 95بازدید
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴
آنهایی که مرض در قلبشان دارند مرتب دستشان به گوشی BBC است، هی گرایش به او دارند، هی با او تلفن می کنند. هی از او گزارش می کنند.
به گزارش دلیران تنگستان به نقل از مشرق – وحید یامین پور به نقل از کانال تلگرامی آیت الله جوادی آملی ضمن انتشار تصویر زیر در اینستاگرام خود نوشت: نماز جمعه تاریخی سال ۱۳۸۸ قم؛

اما در سوره ی مائده آنهایی که بیماری سیاسی دارند در قلبشان این مرض هست، ذات اقدس اله به رسول خود سفارش می کند که به آنها بگو « فَتَرَى الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ یَقُولُونَ نَخْشَى أَن تُصِیبَنَا دَآئِرَةٌ فَعَسَى اللّهُ أَن یَأْتِیَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِّنْ عِندِهِ فَیُصْبِحُواْ عَلَى مَا أَسَرُّواْ فِی أَنْفُسِهِمْ نَادِمِینَ »
فرمود: آنهایی که مرض در قلبشان دارند مرتب دستشان به گوشی BBC است، هی گرایش به او دارند، هی با او تلفن می کنند. هی از او گزارش می کنند.

عکس/ آیت‌الله جوادی در نمازجمعه تاریخی سال 88 چه گفت؟

این یک مرض است، این مرض را معالجه کنید، فرمود:« فَتَرَى الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ » نه «یُسَارِعُونَ الیهِمْ »! این ها اصلاً در جمع آنها هستند، مرتب با بیگانه ارتباط دارند.
یعنی کسی که دویست سال این کشور را غارت کرد، یا کسی که صد سال غارت کرد، یا کسی که شصت سال غارت کرد، بالاخره غارت نامه ی این ها معلوم است. غارت نامه ی انگلیس معلوم است، غارت نامه ی آمریکا و برخی از أقاربش هم معلوم است، این که دیگر تاریخ بیهقی نیست، خیلی از این غارت ها را در زمان خودمان دیدیم.
بالاخره اشکال و انتقاد هست ولی در چهارچوب قابل حل است، اما تا یک خبر شد به خارج و از آنها کمک بگیریم، این مرض است « فَتَرَى الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ».

(برگرفته از خطبه نماز جمعه قم به امامت آیت الله جوادی آملی ۱۳۸۸/۷/۵)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین