کد خبر: DT-35854
تعداد بازدید: 37بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴
در حالی که هنوز ساعاتی از رسانه ای شدن وضعیت داوطلبین نمایندگی مجلس در کشور نگذشته بود ، هجمه های فراوانی بر علیه هیات های نظارت و شورای نگهبان توسط یک جریان سیاسی شکل گرفت که به شدت مورد توجه دشمنان نظام علی الخصوص رسانه های غربی واقع شد.
به گزارش دلیران تنگستان به نقل از سوک ؛ هر چند ترفند اصلاح طلبان برای ایجاد حاشیه سازی برای شورای نگهبان با انتخاب افرادی مسئله دار برای داوطلبی نمایندگی مجلس شورای اسلامی پیش از این در اطاق های فکر آنها مهندسی شده بود اما به محض این که رسانه ها اقدام به نشر اسامی افرادی که رد یا عدم احراز صلاحیت شده بود ، کردند این جریان فکری بی مهابا اقدام به زیرسوال بردن شورای نگهبان قانون اساسی کرد.

این در حالی است که شورای نگهبان با ارائه ادله به داوطلبین رد صلاحیت شده ، آنها را در جریان علل رد صلاحیتشان قرار داده و به آنها یک فرصت تقریبا یک ماه از ۲۷ دی تا ۲۶ بهمن ماه که لیست نهایی به وزارت کشور ابلاغ می کند داده بود.

گذاشتن زمان یک ماه اعتراض صرفا به این دلیل است تا کاندیداهای رد یا عدم احراز صلاحیت شده، بتوانند با داشتن مستندات قوی از خود دفاع کنند.

متأسفانه برخی افراد و گروه ها که علیرغم ادعایشان چندان به قانون در جایی که منافعشان اقتضا نکند پایبند نیستند ، تخریب شورای نگهبان و فشار بر آن را در دستور کار خود قرار داده اند و این ها قطعاً خودشان دچار مشکل هستند که چنین رویه‏ای را در پیش گرفته اند.

اگر قرار باشد شورای نگهبان تکیه گاه و مورد قبول باشد، طبعاً می بایست همه جا مورد قبول باشد و حال آن که برخی وقتی می بینند قانون به ضرر منافعشان است آن را قبول نمی کنند که این تفکر به هیچ وجه نمی تواند صحیح باشد.

این افراد باید بدانند که جایگاه شورای نگهبان در نظارت استصوابی ، فرآیند انتخابات و به خصوص تأیید صلاحیت کاندیداها قانونی است و شورای نگهبان مسایل را فردی تفسیر و سلیقه ای عمل نمی کند بلکه بر مبنای قانون به تفسیر امور پرداخته و انجام وظیفه قانونی می کند، از این رو، اساساً دلیلی برای تخریب و فشار به شورای نگهبان وجود ندارد و اگر هم اعتراض، انتقاد و گلایه ای هم هست باید از مجرای قانون آن را دنبال و پیگیری کرد.

امروز یک جریان ورشکسته سیاسی که به اهداف خود در قضایای فتنه سال ۸۸ نرسید به دنبال آن است که اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نیز مجلس خبرگان رهبری را در اختیار بگیرد و در این راستا برای رسیدن به طرح و نقشه خود از فشار به نظام و به خصوص شورای نگهبان نیز هیچ ابایی ندارد که نشانه های آن حضور گسترده افرادی می باشد که بخشی از آنها دارای سوابق محکومیت در محاکم قضایی هستند که براِیند این نوع حضور در نام نویسی صرفا فشار بر شورای نگهبان است.

البته این جریان به خوبی می داند که بحث بررسی صلاحیت‌ها و تأیید آن برای نامزدی انتخابات موضوعی است که در هر کشوری برای آن یک سازوکار قانونی تعریف شده که در ایران این مهم توسط شورای نگهبان انجام می شود و برای اینکه در کشور نظم حاکم شده و حقی ضایع نشود بهترین راه برای داوطلبین نمایندگی مجلس التزام همه به قانون است.

در استان بوشهر هر چند جسته و گریخته توسط بعضی از رسانه های همسو با این جریان فکری حمله های شدیدی به شورای نگهبان برای رد یا عدم احراز صلاحیت داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی انجام شد اما تعدادی از این داوطلبین ترجیح دادند که با مصاحبه با رسانه ها یا درج بیانیه هایی ضمن اعلام پیگیری اعتراض خود در چارچوب های قانونی ،وفاداری خود را به قانون و شورای نگهبان اعلام کنند .

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین