کد خبر: DT-31683
تعداد بازدید: 63بازدید
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۴
پزشک متخصص مغز و اعصاب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: علت شیوع سردردهای میگرنی در این استان مصرف زیاد قلیان است.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از ایرنا، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روز یکشبنه به نقل دکتر هومان سلیمی پور افزود: با استعمال قلیان مونوکسید کربن موجود در زغال وارد خون و مانع جذب اکسیژن شده که در پی آن سردردها ایجاد و میگرن نیز تشدید خواهد شد.
وی اضافه کرد: سردردهای عصبی بیشترین شیوع در بین انواع سردردها را دارد که در بانوان به دلیل مسایل هورمونی نسبت به آقایان بیشتر است.
این پزشک متخصص مغز و اعصاب بیان کرد: سردردها به دو گروه سردردهای اولیه مانند سردردهای میگرنی، خوشه ای، عصبی و سردردهای ثانویه مانند سردرد بر اثر خونریزی مغزی و سینوزیت، تومور و مننژیت که دارای اهمیت بیشتری نسبت به نوع اول هستند تقسیم می شوند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: سردردهای ناگهانی و برای نخستین بار، تاری دید، سردردهایی که فرد را از خواب بیدار می کند و پس از بیدار شدن از خواب دچار فرد می شود از جمله هشدارهایی است که باید آنرا جدی گرفت.
وی اظهار کرد: میگرن نوعی سردرد است که به دلیل انقباض عروق ایجاد شده و با علایمی مانند تعریق، درد چشم، تاری دید، حالت تهوع، استفراغ و دل درد همراه است.
سلیمی پور گفت: عصبانیت، خستگی، مصرف بعضی از انواع غذاها، بی خوابی، گرسنگی، بوی تحریک کننده و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب از جمله عوامل محیطی و بیرونی سردردهای میگرنی هستند که نخستین گام در درمان آن پرهیز از عوامل تشدید کننده است.
این پزک متخصص تأکید کرد: استفاده از عینک آفتابی، قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب، کاهش مصرف بعضی از غذاها ازجمله انواع کنسروها، سوسیس و کالباس، پنیرهای فرآوری شده به دلیل وجود نیترات، فلفل قرمز و دلمه، کاکائو، بادمجان، غذاهای دریایی و دخانیات از تشدید سردرهای میگرنی جلوگیری می کند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین