کد خبر: DT-33852
تعداد بازدید: 1006بازدید
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴
افتخاری دیگر برای تنگستان؛
با خبر شدیم که یکی از جوانان تنگستانی به نام عقیل زنده بودی با رای دانشجویان و تایید اساتید به عنوان نایب دبیر انجمن تخصصی مهندسان نفت دانشگاه شیراز انتخاب شده است.

دلیران تنگستان- همه ما شاهد آن بوده ایم که در طول تاریخ، شیرمردان تنگستانی در تمامی عرصه ها درخشیده و برای ایران اسلامی ما افتخار کسب کرده اند. در همین راستا اخیرا با خبر شدیم که یکی از جوانان تنگستانی به نام عقیل زنده بودی با رای دانشجویان و تایید اساتید به عنوان نایب دبیر انجمن تخصصی مهندسان نفت دانشگاه شیراز انتخاب شده است. به همین مناسبت به سراغ ایشان رفته و مصاحبه ای با وی ترتیب دادیم که در ذیل مشاهده می کنید:

دلیران تنگستان: لطفاً خودتان را برای بازدیدکنندگان سایت خبری دلیران تنگستان معرفی کنید.

-عقیل زنده بودی هستم، فرزند بهرام، متولد ۳۱/۰۴/ ۱۳۷۲ و از استان بوشهر، شهرستان تنگستان و روستای شهید پرور قباکلکی درخدمت شما هستم.

دلیران تنگستان: مدارج تحصیلی خود را از ابتدایی تاکنون در کجا گذرانده اید؟

مقطع دبستان و راهنمایی را در مدارس دکتر علی شریعتی و شهیدایت الله طالقانی گذرانده ام، مقطع دبیرستان درمدرسه نمونه امام خمینی بوشهر و امتحانات نهایی سال سوم و مقطع پیش دانشگاهی را در مدرسه شهید مطهری اهرم بپایان رساندم .درحال حاضر هم با افتخار در یکی از دانشگاه های مادرکشور یعنی شیراز در رشته مهندسی نفت گرایش مخازن خدمت میکنم.

دلیران تنگستان: وضعیت تحصیلی شما در این سال ها چگونه بوده است؟ انتظار موفقیت هایی که در این سال ها به دست آورده ای را ازخودت داشته ای یا خیر؟

-خدا را شکر در همه این سال ها تلاشم را کرده ام که جز شاگردان ممتاز باشم و فکرمیکنم اکثرا موفق بوده ام. درمورد موفقیت ها هم لطف دارید؛ چراکه لطف خدا همیشه شامل حال من شده است. در جواب سوال شما نیز باید بگویم، با وضعیت تحصیلم، بله چنین انتظاری را از خودم داشتم.

4_279996545888157963

دلیران تنگستان: اگر مایل هستید بخشی از موفقیت های خودتان را از همان ابتدا برای مخاطبین ما بازگوکنید؟

-بله حتما. در مقطع راهنمایی و دبستان که شامل المپیادهای دانش آموزی زبان، شیمی، تفسیر نهج البلاغه وانشای نماز خدا را شکر توانسته ام مقام ها و عناوین مختلفی کسب کنم. درالمپیادشیمی توانستم به مرحله کشوری راه پیدا کنم، ولی بدلیل مشکل جسمی تحت عمل جراحی قرارگرفتم و نتوانستم به در ان شرکت کنم.

دلیران تنگستان: شرایط جسمی کنونی شما چگونه است؟

-خدا را شکر در حال حاضر از نعمت سلامتی کامل برخوردم و حکمت این بود که شرکت نکنم و اینکه بهتر است تصحیح کنم، برای من این اتفاق بیشتر شبیه یک امتحان الهی بود که با سربلندی در آن پیروز شدم.

دلیران تنگستان: خدا را شکر. اخیراً نیز موفقیتی در دانشگاه شیراز کسب کرده اید که در شهرستان تنگستان و حتی در استان بوشهر سر و صدا به پا کرده است. در این باره توضیح دهید.

-بله، اخیراً به لطف خدا توانستم بعنوان نایب دبیری انجمن SPE(Society petroleum engineers) یا انجمن تخصصی مهندسان نفت دانشگاه شیراز دست پیداکنم که بصورت رای گیری توسط دانشجویان و تایید اساتید بخش نفت میسر شد.

دلیران تنگستان: بنظر شما عوامل موفقیت عقیل زنده بودی از نگاه خودش چیست؟

-طبیعتا عوامل مختلفی دراین مسیر به کمک من آمده اندکه برجسته ترین آنها لطف خداوند، خانواده (بیش ازهمه پدر و مادرم که همیشه دستشان رامیبوسم)، دوستان و اساتید است که از همه آنها بنوبه خودم تشکر میکنم.

دلیران تنگستان: مهمترین خصلت های عقیل زنده بودی که نیروی محرک برای کسب این عناوین بوده است چیست؟

-اول اینکه خودم را همیشه باخودم مقایسه کرده ام (البته حس رقابت طلبی سالم همیشه داشته ام و برتری غیرقابل انکاره). همچنین احترام به بزرگان و احترام متقابل به مخاطبم که همیشه سعی کردم به این مورد پایبند باشم.

دلیران تنگستان: چه چیزی شما را بیشتر خوشحال و چه چیزی آزرده خاطرتان می کند؟

-جواب این سوال میتواند برای هر شخص متفاوت باشد و با احترام بنظر همه مخاطبان چیزی که ناراحت کنندست برای من نبود احترام متقابل بین من ومخاطبم است. اینکه برای یک شخص، بزرگ و کوچک، پیر یا جوان فرقی نداشته باشد آزرده ام می کند. اتفاق خوشحال کننده هم فقط اینکه اطرافیانم بخصوص پدر و مادرم از من راضی باشند. به این می توان گفت: یک حس خوب!

دلیران تنگستان: ظاهرا شما جز تحصیل در رشته نفت در ابعاد دیگری هم فعالیت دارید؟

-به لطف خدا و کمک مردم ارجمند روستا توانستم جمعیت مستقل امام علی (ع) را با اهداف ترویج فرهنگ مطالعه، حمایت از ایده و استعدادهایی که بدلیل برخی محدودیت هاتوانایی پیشرفت ندارند، آگاهی بخشی در مورد ابعاد مختلف اجتماعی مانند فضای مجازی، آشناکردن جوانان با بزرگان دین و علم تاریخ ایران و … را در روستای قباکلکی تاسیس کنم. همچنین در حال تهیه کردن کتاب شعر که در قالب سپید یا به اصطلاح عامیانه دلنوشته است نیز هستم و مطمئناً بعد از تمام کردن مقطع لیسانسم با وجود وقت و حمایت های مادی و انگیزشی بیشتر، بطور جدی بحث انتشار آن را پیگیری خواهم کرد.

دلیران تنگستان: این کلمات تداعی کننده چه جمله ای در ذهن شما خواهد بود.

خدا: تنها خدا

مادر و پدر: هدیه خدا به من

طبیعت: آرامش

سفر: خوب و خسته کننده!

کتاب: ممنونم ازش

بهترین فصل: سخت شد(باخنده) کل سال رو ترجیح میدم

خنده: نیاز

بزرگ: قابل احترام

کوچک: حس خوب واینکه میشود با کوچک بودن، بزرگ شد.

دلیران تنگستان: درآخرمطلبی و یا ناگفته ای دوست دارید بگویید، بفرمایید:

-ممنونم از شما بخاطر تدارک این مصاحبه و برای شما و همه دوستان آرزوی موفقیت دارم. ازپدر، مادر، دوستان و اساتیدخوبم تشکر میکنم. “مراقب خوبیاتون باشید”. یاحق!

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 11 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
غلامحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۸ دی ۱۳۹۴ در ۱:۰۵ ق.ظ
دوست عزیز آقای زندبودی بهتون تبریک میگم . از آنجایی که با شما بطور مستقیم ارتباط داشته ام و میدانم که چقدر دوست داشتنی و سخت کوش و با استعداد هستید مطمءا هستم پله های ترقی رو طی خواهید کرد و بجایی که لیاقتش را دارید می رسید.
علی زنده بودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۸ دی ۱۳۹۴ در ۲:۳۰ ب.ظ
سلام. خیلی خوشحال شدم از اینکه به نایب دبیر انجمن مهندسان نفت دانشگاه شیراز انتخاب شدی. برات آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی خواستارم و انشالله که همیشه سالم و بانشاط باشی که وجودت برای ما و خاندان زنده بودی و شهرستان تنگستان باعث افتخار و سربلندی هست
وحيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۸ دی ۱۳۹۴ در ۶:۱۲ ب.ظ
بسيار عالي ان شالله روزنه اي باشد براي ارتقا علمي فكري نخبه هاي شهرستان
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۸ دی ۱۳۹۴ در ۹:۴۷ ب.ظ
خوشحال شدم از خوندن این خبر . اقای زنده بودی هم دوره ما در مدرسه شهید مطهری بود . فردی با نبوغ و استعداد بالا. برای برادرم آرزوی موفقیت میکنم . باشد که ان شاءالله همه ما بتوانیم در راه رضای خدا و خدمت به خلق صادقانه در آباد سازی ایران عزیز کوشا باشیم
کورش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۹ دی ۱۳۹۴ در ۲:۰۵ ق.ظ
درودعقیل....تبریک عرض میکنم....جایگاه فردی مثل شماخیلی بالاتراز اینجورجاهاست....موفق باشی دوست عزیز.
احمدی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۹ دی ۱۳۹۴ در ۶:۵۲ ب.ظ
این موفقیت بزرگ را به دانش آموز با استعداد،بااراده و منضبط گذشته و دوست باوفای کنونی ام تبریک عرض نموده آرزوی آینده ای درخشان همراه با سلامتی و شادکامی برای ایشان دارم. با پشتکار و اراده ای که در ایشان سراغ دارم مطمئنم به فضل الهی و با استفاده از استعداد سرشار خدادادی در آینده ای نزدیک،یکی از مفاخر استان خواهد بود.
خانم مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۹ دی ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۳ ب.ظ
باسلام خدمت جناب آقاي مهندس زنده بودي وهمه بازديدكنندگان محترم من دوتاتبريك بايدبگم به شما وجوانان عزيزاهرمي اولا بخاطركسب اين سمت مهم ودوما افتتاح وراه اندازي پارس شمالي درآينده اي نزديك اواخرامسال نهايتا سال آينده درنزديكي خودمون😀 باتوجه به تلاشهاي جناب آقاي مهندس نخعي مديرتشريفات وپشتيباني شركت نفت وگازپارس انشالله
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۸ تیر ۱۳۹۵ در ۵:۰۸ ب.ظ
جوون کارت بیسته
مهندس عقیل زنده بودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۷ شهریور ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۰ ب.ظ
سلام متشکرم از تبریک دوستان عزیزم .متشکرازاینهمه دلگرمی وانگیزه... ازهمه شماممنونم... آرزوی موفقیت دارم برای یکایک شما... یک حس خوب بادوستان...
قباکلکی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۴ آبان ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۸ ب.ظ
درود بر عقیل
عبدالحمید زنده بودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴ بهمن ۱۳۹۵ در ۵:۰۲ ب.ظ
چه حسی بهتر از این میتونه باشه که نه تنها هم شهری ، بلکه هم ولاتیت در صدر جدول موفق های روزگار باشه ، احسند و صد هزار افرین بر شما عقیل عزیز 😍❤😘
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین