کد خبر: DT-21069
تعداد بازدید: 36بازدید
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
<p class="nwstxtlead">یک روزنامه آلمانی با انتقاد از سیاست‌های عربستان در جنگ این کشور با یمن نوشت که عربستان به هیچکدام از اهداف خود در این جنگ نرسیده و سیاست‌هایش رو به شکست است.</p>
&nbsp;

عربستان سعودی در یمن رویکردی را در پیش گرفته که موفقیتی در پی ندارد. شکست‌های این کشور در یمن که کشوری فقیر است رو به افزایش است و این در شرایطی است که دشمنان عربستان هم بیش از هر وقت دیگری قدرتمند شده‌اند.

روزنامه آلمانی «فرانکفورتر‌آلگماینه» با این مقدمه نوشته است، که مارس ۲۰۱۵ عربستان علیه عربستان وارد جنگ شد اما پادشاه این کشور تاکنون به هیچکدام از اهداف جنگ نرسیده است. حوثی‌ها، شیعیان همچنان در شمال کشور حضور و همچنان در صنعا هستند و «منصور عبد ربه هادی» رئیس‌جمهور مستعفی این کشور هم همچنان در ریاض در تبعید به سر می‌برد. با این حال هواپیماهای عربستان و امارات متحده عربی همچنان یمن و افراد غیر نظامی را بمباران می‌کنند.

«راینر هرمان» نویسنده این گزارش نوشته است که در این بین وضعیت انسانی مردم است که در تمامی کشور وخیم است. یمن فقیرترین کشور جهان عرب است بنابر این مردم یمن از شاخ آفریقا به جیبوتی، اتیوپی و سومالی می‌روند تا امنیت داشته باشند. در شهر بندری عدن از چند هفته گذشته نه آب است و نه برق. ریاض با خبرنگارهای غربی هم همکاری نمی‌کند در جیبوتی این نگرانی وجود دارد که به خبرنگاران آمریکایی اجازه ورود به یمن داده نشود.

این روزنامه آلمانی نوشت که این جنگ که امضای ملک سلمان پادشاه را دارد، نابودی یمن را تسریع می‌کند و این کشور را به سمت هرج و مرج می‌برد. شبکه‌های ایمنی این کشور تخریب شده‌اند.

به نوشته هرمان، آغاز حمله به یمن با مخالفت‌های داخلی در عربستان نیز مواجه بوده و حتی «متعب بن عبدالله» ولیعهد سابق و رئیس گارد ملی تلاش کرده است تا از آن جلوگیری کند.

به نوشته آلگماینه، حمله عربستان به یمن با مقاومت ارتش یمن مواجه شده است. این روزنامه آلمانی البته دلیل این امر را ارتباط علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق یمن با ارتش دانسته است.

هرمان به نقل از «عبدالخالق عبدالله» استاد علوم سیاسی در دبی نوشته است که عربستان سعودی نگران است که انصارالله در یمن، مانند حزب‌الله در لبنان، قدرتمند شود.

این گزارش با اشاره به مبارزه انصارالله با القاعده در یمن، نوشته است که این گروه حالا به دشمن مشترک حوثی‌ها و حزب اصلاح یمن بدل شده و همین امر موجب ائتلاف میان دو گروه علیه انصارالله شده است.

در پایان این گزارش آمده است که با توجه به این مسائل، به نظر می‌رسد تا حوثی‌ها همچنان کنترل صنعا را در اختیار داشته باشند و با ادامه حملات حتی جنوبی‌ها برای استقلال از یمن تلاش کنند.

انتهای‌پیام/م

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین