کد خبر: DT-36914
تعداد بازدید: 66بازدید
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴
عامل قتل پسر جوانی که در دعوای دست جمعی کشته شده بود، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
در ساعت ۲۱:۰۰ مورخه ۰۴/۱۱/۱۳۹۴ ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری دسته جمعی در شهرری – خیابان دیلمان شمالی به کلانتری ۱۳۱ شهرری اعلام شد .
با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد طی یک نزاع دسته جمعی ، جوانی ۲۲ ساله بنام حسین مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و با وجود انجام اقدامات درمانی ، به علت شدت اصابت ضربات چاقو به قسمت های حیاتی بدن فوت نموده است .
پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
اظهارات شاهدان و شناسایی قاتل :
با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان اداره دهم به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری پرداختند ؛ تمامی شهود در اظهارات خود عنوان کردند که درگیری مابین مقتول ( حسین ) و یکی دیگر از جوانان ساکن خیابان دیلمان شمالی بنام “محمود . د” ( ۳۰ ساله ) رخ داده است .
تعدادی از دوستان مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند : “ساعت ۲۰:۳۰ مورخه ۰۴/۱۱/۱۳۹۴ ، داخل پارک نشسته بودیم که حسین با موتور داخل پارک شد ؛ یکی از بچه ها بنام محمد قصد داشت برای شام به منزل یکی از بستگانش ( پدرزنش ) برود که حسین عنوان کرد : “تو را می رسانم” . حسین بهمراه محمد با موتور از پارک خارج شدند اما هنوز مدت زیادی از رفتن آنها نگذشته بود که ناگهان صدای درگیری و داد و فریاد از داخل کوچه شنیده شد ؛ خودمان را به محل درگیری رساندیم که دیدیم حسین با یکی از بچه های خیابان دیلمان بنام “محمود” درگیر شده . ناگهان درگیری مابین آنها ، به نزاع و درگیری دسته جمعی ( درگیری دوستان حسین با دوستان محمود ) تبدیل شد ؛ در یک لحظه حسین به زمین افتاد و محمود نیز با پای پیاده شروع به فرار از محل درگیری کرد ” .
دستگیری متهم :
با شناسایی محمود به عنوان عامل جنایت ، کارآگاهان به محل زندگی محمود و خانواده اش در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی در خیابان دیلمان شمالی مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که محمود از محل سکونتش متواری شده است ؛ اقدامات پلیسی بهمراه آموزش خانواده ی متهم جهت همکاری با پلیس در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا متهم در ساعت  ۰۸:۰۰ مورخه ۰۸/۱۱/۱۳۹۴ در منطقه شهرری دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
اعترافات متهم :
“محمود” با اعتراف صریح به مشارکت در نزاع و درگیری منجر به قتل “حسین . ن” در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: “من بهمراه تعدادی از دوستانم در خیابان دیلمان شمالی ایستاده بودیم که برای بار اول مقتول با موتورش از مقابل ما با سرعت بسیار زیادی عبور کرد بگونه ای که نحوه رانندگی اش باعث اعتراض ما و حتی چند خانمی شد که از محل عبور می کردند ؛ پس از چند دقیقه مجددا مقتول با موتور و اینبار بهمراه یکی از دوستانش ( دو نفره ) در حال عبور بود که مجددا بهمان شیوه موتورسواری می کرد ؛ مجددا به نحوه رانندگی اش اعتراض کردیم اما اینبار حسین توقف کرد و پس از پیاده شدن از موتور ، به سمت من آمد ؛ ابتدا درگیری مابین ما دو نفر به صورت لفظی بود اما با زیاد شدن تعداد بچه ها ناگهان درگیری شدت پیدا کرد ؛ حسین بهمراه خودش چاقو داشت و با آن چند ضربه نیز به سمت من پرتاب کرد که باعث جراحت من از ناحیه سر شد ” .
متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان عنوان داشت  : “من چاقویی همراه خود نداشتم ؛ چاقو دست حسین بود ؛ من چاقو را از دستش گرفتم و چند ضربه به سمت او پرتاب کردم که پس از آن حسین روی زمین افتاد ؛ زمان درگیری من مست بودم و در شرایط عادی قرار نداشتم ؛ …. ” .
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ” با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده در پرونده و اعترافات صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است ” .
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین