کد خبر: DT-55012
تعداد بازدید: 170بازدید
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
فرماندار تنگستان درجلسه شورای اداری شهرستان که معاون وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات کشور نیز حضور داشت، با اشاره به اینکه در آغاز روزهای دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: ایام دهه فجر ایامی است که به واسطه فریاد آزادی و عدالت‌خواهی و برای رهایی از استبداد، استعمار و نفوذ استکبار توسط مردم عزیز ایران اسلامی درسال 1357سرداده شد و به رهبری امام امت حضرت امام خمینی ره و در ادامه راه همراهی و همدلی مردم عزیز ایران اسلامی با رهبری مرجع عالیقدر جهان تشیع مقام معظم رهبری ادامه دارد.

فرماندار تنگستان درجلسه شورای اداری شهرستان که معاون وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات کشور نیز حضور داشت، با اشاره به اینکه در آغاز روزهای دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: ایام دهه فجر ایامی است که به واسطه فریاد آزادی و عدالت‌خواهی و برای رهایی از استبداد، استعمار و نفوذ استکبار توسط مردم عزیز ایران اسلامی درسال ۱۳۵۷سرداده شد و به رهبری امام امت حضرت امام خمینی ره و در ادامه راه همراهی و همدلی مردم عزیز ایران اسلامی با رهبری مرجع عالیقدر جهان تشیع مقام معظم رهبری ادامه دارد.
عادل دهدشتی تصریح کرد: امیدواریم شروع این برنامه‌ها در این دهه هم از حیث برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی و هم ازحیث افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شاهد و ناظر بر برنامه‌های متنوع وخوبی جهت خدمات رسانی هر چه بیشتر به مردم شریف شهرستان باشیم.
این مقام عالی دولت درشهرستان خاطرنشان کرد: شهرستان تنگستان با ۷۳ هزارنفرجمعیت و ۱۹۲۶ کیلومتر مربع وسعت و دارای پراکندگی جغرافیایی و جمعیت می باشد، بگونه‌ای که دارای نرخ شهری ۳۰درصد و روستایی۷۰ درصد که از این حیث در سطح کشور نمونه و شرایط خاصی دارد.
وی افزود: برای خدمت‌رسانی به مردم عزیز شهرستان در این پراکندگی جغرافیایی دچار مشکلاتی هستیم، به همین جهت در موضوعات مختلف زمانی که شاخص‌ها را در سطح استانی ارزیابی می‌کنیم، با میانگین استانی فاصله داریم.
دهدشتی خاطرنشان کرد: شهرستان در بحث فناوری و ارتباطات نیز متاسفانه دارای مشکلات فراوان است، هرچند مسوولان مربوطه در سطح استان با تعامل حداکثری در این ایام، تمام تلاششان برای برطرف کردن مشکلات مردم است، اما باید بپذیریم به جهت حجم مشکلات در سالهای متمادی که باید خدماتی در این شهرستان ارائه می‌شد اما متاسفانه به آن گونه‌ای که شایسته باشد این شرایط محقق نشده است، اما ما تلاش خواهیم کرد که از هر فرصتی در راستای برطرف کردن مشکلات مردم استفاده کنیم.
دهدشتی بیان داشت: در بیش از سه سالی که از عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد، با تدابیری که در شهرستان و سطح استان با مدیریت عالی استان، دکتر سالاری اتفاق افتاده، توسعه متوازن شهری و روستایی همواره در دستورکار بوده است.
فرماندار تنگستان گفت: در خدمت‌رسانی به روستاها، از حیث امکان تفریحات در حوزه بوستان‌های امید روستایی در تمامی روستاهایی که دارای شرایط شاخص جمعیت بودند، با تدبیر استاندار محترم بوشهر توانستیم بوستان‌های امید روستایی در روستاها را برای مردم فراهم کنیم.
این مقام عالی دولت درشهرستان افزود: زمین‌های چمن مینی‌فوتبال که برای استفاده از زیرساخت‌های ورزشی، شور و نشاط بین جوانان می‌باشد، خدمت‌رسانی شده و در اغلب روستاها برقرار شده است.
وی ادامه داد: درحوزه آسفالت کوچه و معابرشهرستان کاری که درطی این سه سال دولت تدبیر و امید انجام شده، با تمام دوران ما‌قبل خودش و بعد از انقلاب به این طرف برابری می کند، در کل خدمات خوبی ارائه شده و ما شاهد آن هستیم که نرخ افزایش جمعیت روبه رشد می‌باشد اما از حیث مسائل زیرساختی در حوزه مخابرات و ارتباطات مشکلات فراوانی داریم.
دهدشتی بیان داشت: درحوزه تلفن ثابت در دهستان باغک از توابع بخش مرکزی و جنوب بخش دلوار شهرستان تنگستان، مشکلات عدیده‌ای برای سیستم GSM وجود دارد و باید فکری برای این موضوع شود، اگر قرار است این سیستم با این وضعیت و نارضایتی پابرجا باشد و با قطعی مداوم و مشکلاتی که بر آن مترتب است، نمی‌توانیم پاسخگوی مردم باشیم.
فرماندار تنگستان افزود: در حوزه تلفن همراه کارهای خیلی خوبی در این ایام بویژه درزمان مسوولیت مدیران فعلی انجام شده است.
این مقام عالی دولت درشهرستان عنوان داشت: در بخش دلوار غالباٌ مشکل سرعت اینترنت هم نسلG3 وG4 و مشکلاتی از این دست داریم.
وی با اشاره به اینکه سرعت اینترنت در شهر آباد با مشکل مواجه است، تصریح کرد: در بخش مرکزی، فاصله روستاها در طول مسیر با مشکلاتی مواجه هستیم و البته قرار است در محور اهرم به فراشبند و منطقه خائیز نیز با شرکت ایرانسل جهت پوشش این مسیر رایزنی لازم صورت گیرد.
دهدشتی بیان داشت: ساختمان اداره پست شهرستان خیلی فرسوده می‌باشد، ازمعاون وزیر درخواست نموده که عنایت ویژه‌ای نسبت به این مسئله داشته باشند.
فرماندار تنگستان عنوان کرد: بحث ابقاء کارگزاران دفاترit  روستایی دیگر مورد مهمی است که باید در اولویت قرار گیرد. بحث تامین حقوق و بیمه ازسال۹۰برای آنها مشکلاتی ایجاد شده که ۳۵دفتر it روستایی به ۲۰ دفتر تقلیل یافته و این تعداد نمی‌تواند جوابگوی موضوعات و مشکلات مردم در سطوح روستاها باشند، با توجه به بافت جمعیتی شهرستان که اغلب جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند. از معاون محترم وزیر ارتباطات و فناوری و اطلاعات درخواست داریم، عنایت ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته باشند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین