کد خبر: DT-21209
تعداد بازدید: 61بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text">نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ظاهر استان بوشهر باید روزه‌داری و ماه مبارک رمضان را نشان دهد.</span>

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست ستاد شئونات فرهنگی استان بوشهر با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، ماه استغفار و بندگی است، اظهار داشت: ماه مبارک رمضان، ماه دستگیری خداوند از انسان و ماه نجات از سقوط و رسیدن شخص و جامعه به اوج کمال انسان و جلب محبت عالیه الهی است.

وی با بیان اینکه روزه داری باید به معنای دقیق خود باشد یعنی هم ظاهری و هم باطنی باشد، بیان داشت: ماه مبارک رمضان تنها برای فرد نیست بلکه خانواده، جامعه و جهان را اصلاح می کند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر افزود: اگر انسان بتواند ماه مبارک رمضان را به خوبی مدیریت کند و مسئولین نیز جامعه را با روزه داری و امور متناسب با این ماه، مدیریت کنند، تحول عظیمی در شخصیت انسان و جامعه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مسئولان، مدیریت صحیح روزه داری در جامعه در ماه مبارک رمضان است، اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان ضروری است که ظاهر استان و شهرها، روزه داری و این ماه مبارک را نشان دهد و نشان داده شود که ماه رمضان با ماه های دیگر تفاوت دارد.

مساجد بر روی جوانان و نوجوانان عنایت ویژه داشته باشند

آیت الله صفایی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر کمک به مساجد، تصریح کرد: کوشش شود که در این ماه مبارک سه وعده نماز در مساجد خوانده شود و ضمن پخش اذان، قرائت نماز نیز در حد معقول از بلندگوهای مساجد پخش شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تمام تهاجم فرهنگی دشمن بر روی جوانان و نوجوانان ما است، افزود: بزرگان و هیئت امنای مساجد بر روی جوانان و نوجوانان عنایت ویژه داشته باشند و در جهت جذب و نگه‌داشت آنها در مساجد تلاش کنند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در زمینه صحیح خوانی قرآن در مساجد و جامعه تلاش شود، خاطرنشان کرد: ضروری است که قرآن و مفاهیم آن آموزش داده شود و در این زمینه از اساتید حوزه و دانشگاه نیز استفاده شود.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر، ماه مبارک رمضان را ماه خدمت و از خودگذشتن دانست و بیان داشت: در هیچ ماهی خدمت کردن به مردم به ویژه مستضعفان و فقرا اینقدر اجر و پاداش ندارد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین