دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶- 2017 October 23
کد خبر: DT-56010
تعداد بازدید: 1034بازدید
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۶
مقاله ای به قلم مسلم حیدری؛
مرز بین آرمانگرایی و رئالیسم در تعاریف جامع شناسی الگوی رفتاری یه فرد در جامعه متمدن یا بعکس آن عقب افتاده را باز تعریف میکند...

مرز بین آرمانگرایی و رئالیسم در تعاریف جامع شناسی الگوی رفتاری یه فرد در جامعه متمدن یا بعکس آن عقب افتاده را باز تعریف میکند. شخص آرمانگرا از خود و عملکرد خود هیچ پیش نیازی تعریف نمیکند. انسان ارامنگرا بر قله ای از توهمات اوهام خیال و وهم قدم میگذارد. آرمان شهر انسان آرمانگرا خلاصه در رشادتهای ذهنیست در دنیای فرای واقعیت سیر میکند و هموار نا متعادل و بی ثبات میباشد از انسوی انسان عملگرا بر پایه داده های ،فکری و علمی ،واقعی، تجسم عینی از مشکلات ضعفها و توانایهای موجود بهر میگیرد انسان عملگرا تعریف خود را نه در میان واژگان و لفاظی و شارلاتان بازی بلکه از واقعیتهای وجودی و توانایی های به ذات و بلفطره باز تولید و باز تعریف میکند. این مقدمه  پیش درآمدی از نیازهای یک جامعه به انتخاب افراد در انتخابات خاصه(شوراهای شهر و روستا)میباشد.
راهرو فرمانداری این روزها محل رفت و آمد افراد با تحصیلات، تفکرات فکری متفاوت،برخواسته از قشرهای متفاوت جامعه میباشد. از معلم و دانشجو تا بازیگر تیاتر و شاعر و مجری اما سوالی که ذهن نویسنده را متعجب و متاثر از این هجوم جهت نام نویسی جهت نامزدی این پست ساخته این است که با کدام پشتوانه علمی و عملی رفتاری بی محابا خود را قابل در عرصه ای میدانیم که در طول عمر خویش یک مطلب تخصصی در مورد جایگاه شورا وظایف و عملکرد شوراها یا ارایه تزهای نو آورانه فارغ از پیشنهادات کلیشه ای و کپی پیس از دهان گذشتگان راهکارها عمران شهری فرهنگ شهری معضلات شهری  نحوه برخورد با ترافیک شهر ساماندهی معابر تعریف علمی معایب برون رفت از رکود عمران و هزاران مشکل که متاسفانه هیچکدام از شوراهای قبل نه اعتقادی به آن داشته نه در راه بر طرف کردن آن برنامه ای جامع مدون و تعریف شده ارایه کرده اند.

بعنوان عضوی از جامعه شهری از تمام نامزدهای کاندیداتوری شورای شهر این پرسش کلیدی را مطرح میکنم که،هدف شما جهت نامزدی در انتخابات شورا غیر از پاسخ رنگ و رو رفته و بی خاصیت (من برای خدمت آمده ام)چه میباشد. در طول چهار سال گذشته چند مقاله تخصصی چند راهکار چند جزوه  کارشناسی به رشته تحریر درآورده اید طبق کدام داده علمی حضور خود را در شورا مفید میدانید؟
و لحظه ای درنگ !
اینهمه عقب افتادگی امروز پیامد شعارهای دیروز افرادیست که زیبا گفتند اما ملاک بین عملگرا و آرمانگرا این تناقص میباشد.
شوراهای محترم شهردار بزرگوار شهری که کانالهای آب آن میتواند جانی را بستاند نیاز به صندلی راحتی در کوچه پس کوچه هایش بیشتر شبیهه زدن کراوت زرین و گذاشتن شاخه گل رز بر جیب فقیر ژنده پوشیست که از گرسنگی نای راه رفتن از او گرفته شده. اگر صبر دوستان و استانه تحمل اقایان اجازه دهد بیشتر به پستوهای این ویرانه سرک خواهیم کشید،
پارادوکس حرفهای زیبا اما شهر زشت
مسلم حیدری

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 4 دیدگاه
در انتظار بررسی: 2
بیطرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۴ فروردین ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۶ ب.ظ
آفرین انشاالله ادامه دهید
خالو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴ فروردین ۱۳۹۶ در ۲:۱۹ ب.ظ
احسنت. مگر کی می شنود مسلم؟
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸ فروردین ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۴ ق.ظ
به اقای حیدری
غزل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ در ۵:۳۲ ب.ظ
مقاله توسط چنگی به دل نزد مقاله نویس نیستی
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین