کد خبر: DT-33508
تعداد بازدید: 336بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴
رئیس بیمارستان امام حسین(ع) اهرم گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجهیز شدن بیمارستان 32 تختخوابی این شهر، ضریب اشغال تخت بیمارستانی در این شهر از 1.2 درصد به 56 درصد افزایش‌یافته است.

خبرگزاری فارس: ضریب اشغال تخت بیمارستان امام حسین(ع) به 56 درصد افزایش‌یافته است

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرگزاری فارس از تنگستان، محمدعلی بحرالعلوم ظهر امروز در نشستی خبری بابیان اینکه طرح تحول نظام سلامت سبب رضایتمندی مردم شده است، اظهار داشت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت در یک سال گذشته موفقیت خوبی در شهرستان تنگستان حاصل‌شده به‌گونه‌ای که ضمن تجهیز بیمارستان شهرستان به امکانات موردنیاز پزشکان متخصص در این مرکز درمانی مستقر شده‌اند.

وی تصریح کرد: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت ضریب اشغال  تخت بیمارستانی حدود ۱٫۲ درصد بود که با اجرای طرح تحول نظام سلامت و اضافه شدن پزشکان متخصص به این بیمارستان، این رقم به ۵۶ درصد افزایش یافت.

این مقام مسئول تأکید کرد: اعتبار اختصاص‌یافته در زمینهٔ ارتقای هتلینگ بیمارستان امام حسین(ع) اهرم حداقل ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و در زمینهٔ تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی نیز در آینده نزدیک شاهد تحولات خوبی در سطح این بیمارستان خواهیم بود.

بحرالعلوم با اشاره به اجرای طرح توسعه بیمارستان اهرم گفت: در راستای طرح تحول نظام سلامت ضمن اینکه شاهد افزایش خدمات‌درمانی، کاهش هزینه‌های درمانی و توسعه فضای درمانی هستیم مراجعه مردم به سایر شهرستان‌های استان جهت دریافت خدمات‌درمانی نیز کاهش‌ یافته است.

وی همچنین اظهار داشت: عملیات گازرسانی به بیمارستان و نصب آسانسور در این بیمارستان در حال تکمیل شدن است و به همت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان، دستگاه سونوگرافی این بیمارستان که از جدید‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های موجود در نوع خود است در این بیمارستان نصب و راه‌اندازی شده است.

رئیس بیمارستان امام حسین(ع) اهرم اظهار داشت: تبدیل دستگاه آنالوگ رادیولوژی این بیمارستان به دستگاه دیجیتال که تجهیزات آن خریداری‌ شده است در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

بحرالعلوم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینهٔ راه‌اندازی فاز دوم بیمارستان گفت: با راه‌اندازی این فاز بیمارستان به یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان‌های استان تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت در شهرستان تنگستان موفقیت‌آمیز بوده است، گفت: در اجرای این طرح ماندگاری پزشکان متخصص در تنگستان افزایش‌یافته به‌گونه‌ای که در حال حاضر ۴ پزشک عمومی و ۴ پزشک متخصص داخلی، اطفال، جراحی و سونوگرافی به‌صورت تمام‌وقت در بیمارستان ارائه خدمت می‌کنند.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه بیمارستان ۳۲ تختخوابی تنگستان به امکانات لازم درمانی مجهز شده است، گفت: هم‌اکنون بخش‌های داخلی، اطفال، نوزادان، دیالیز، تالاسمی، زایشگاه، اورژانس، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و درمانگاه بیمارستان تنگستان فعال است که جوابگوی نیازهای درمانی مردم تنگستان بوده است.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین