یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 22
کد خبر: DT-26553
تعداد بازدید: 69بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴
<div class="subtitle">آخرین گزارش‌ها و تصاویر ارسالی از مرز مقدونیه و یونان، تلاش هزاران پناه جو را برای سوار شدن بر اتوبوس و رفتن به صربستان نشان می‌دهد. پلیس تعدادی از این پناه‌جویان را در زیر بارش شدید باران مورد ضرب و شتم قرار داد.</div>

با نزدیک شدن به فصل سرما، نگرانی‌ها در مورد وضعیت پناه‌جویان در اروپا نیز به شدت بالا گرفته است.

این در حالیست که دولت‌های اروپایی همچنان با یکدیگر بر سر چگونگی برخورد با این افراد اختلافات زیادی دارند و در این میان تنش‌های زیادی نیز بین پناه‌جویان و مأموران پلیس در کل اروپا شکل گرفته است. پناه‌جویان سوری که از تروریست‌های داعش فرار کرده و به سمت اروپا می‌روند، این روزها باید از سیم‌های خاردار، باتوم‌ها، گاز های اشک آور و همچنین کتک‌های پلیس فرار کنند تا بتوانند مکانی امن برای زندگی پیدا کنند.  این در حالیست که اتحادیه اروپا تنها به تشکیل دادن چند جلسه ویژه و اضطراری بسنده کرده است و پناه جویان از وضعیت بسیار بدی که در آن قرار دارند، رنج می‌برند.

روز پنجشنبه، با وجود گذشت بیش از چندین هفته از بحرانی شدن وضعیت پناه‌جویان در این قاره، سرانجام تدابیر فوری که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا برای توزیع بهتر پذیرش آوارگان بین کشورهای عضو مطرح کرده بود  تصویب شد.

نمایندگان پارلمان اروپا در قطعنامه ای که در استراسبورگ با اکثریت گسترده ای به تصویب رسید «نبود همبستگی تأسف برانگیز دولت‌ها در قبال پناه‌جویان» را محکوم و برای تهیه قوانین مورد نظر برای طرحی که یونکر چهارشنبه ارائه کرد از طریق روندی سرعت یافته، اعلام آمادگی کردند. پشتیبانی پارلمان اروپا از طرح رییس کمیسیون اتحادیه قابل پیش بینی بود؛ با این حال این پشتیبانی الزام آور نیست و کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز باید از آن حمایت کنند. قرار است وزیران خارجه کشورهای اتحادیه اروپا، روز دوشنبه به همین منظور، نشستی ویژه برگزار کنند. چندین کشور اروپای شرقی، پیشاپیش مخالفت خود را با پذیرش اجباری مهاجران خارجی ابراز کرده‌اند.

آخرین گزارش‌ها و تصاویر ارسالی از مرز مقدونیه و یونان، تلاش هزاران پناه جو را برای سوار شدن بر اتوبوس و رفتن به صربستان نشان می‌دهد. پلیس تعدادی از این پناه‌جویان را در زیر بارش شدید باران مورد ضرب و شتم قرار داد.

یک زوج اتریشی فعال حقوق بشر نیز تصاویری را منتشر کرده‌اند که رفتار زننده پلیس مجارستان با آوارگان را نشان می‌دهد. در حالیکه سیاست‌های اروپا و آمریکا در رشد و گسترش داعش در سوریه و عراق موثر بوده است، کشورهای اروپایی این روزها به دنبال فرار از مسئولیت خود در برابر پناه‌جویان هستند و رفتاری خشن در قبال پناه‌جویان در پی گرفته‌اند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین