کد خبر: DT-34639
تعداد بازدید: 143بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴
امام‌جمعه اهرم گفت: شهادت شیخ نمر و کشتار مردم یمن، نشان از ضدیت رژیم آل سعود با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این اصلی‌ترین محور سیاست خارجی آل سعود است.

1

به گزارش دلیران تنگستان، حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اهرم با اشاره به قیام ۱۹ دی مردم قم اظهار داشت: در سال ۱۳۵۶ مردم قم به بهانه مقاله توهین‌آمیز روزنامه اطلاعات نسبت حضرت امام خمینی (ره) قیام کردند که این روز در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است.

امام‌جمعه اهرم به شهادت آیت الله باقرالنمر اشاره کرد و گفت: همان که شهادت این شیخ مورد تفضل خداوند خواهد بود دست انتقام الهی گریبان آل سعود را خواهد گرفت.

راستگو ادامه داد: این عالم نستوه هیچ گاه مردم را به درگیری مسلحانه با حاکمان آل سعود تشویق نکرد اما آل سعود این شهید را به همراه بعضی از چهره‌های تروریستی وابسته به القاعده به شهادت رساند که بگویند ما تعدادی تروریست را اعدام کردیم.

امام‌جمعه اهرم خاطرنشان کرد: شهادت شیخ باقر النمر و کشتار مردم یمن، نشان از ضدیت رژیم آل سعود با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و  این اصلی‌ترین محور سیاست خارجی آل سعود است.

وی افزود: امروز سیاست اصلی عربستان سعودی دو قطبی کردن فضای منطقه و جامعه است که هدفشان این است تا شیعه و سنی در مقابل هم قرار دهند.

راستگو ادامه داد: ترس آل‌ سعود از بیداری سیاسی و آگاهی‌های سیاسی و اجتماعی مردم است به همین دلیل فضای رعب و وحشت در میان معترضان ایجاد کردند که این کار یکی از سیاست‌های این سفاکان و خون‌ریزان است.

امام‌جمعه اهرم گفت: عربستان در صحنه سیاسی دچار شکست شده است آنها می‌خواستند مردم بحرین را سرکوب کنند اما نتوانستند.

وی با اشاره به شکست آل سعود در حمایت از داعش و جنگ یمن گفت: آل سعود با حمایت‌های همه جانبه و حمله به یمن که طی چند ماه بمباران گامی به جلو برنداشتند،‌ امروز با شکست این توطئه‌ها نمی‌دانند چگونه راهی برای نجات خود پیدا کنند.

امام‌جمعه اهرم گفت: در کشوری که تاکنون یک انتخابات آزاد برگزار نشده و جو خفقان بر آن استوار است و زنانش حق رانندگی ندارند، اینها نشان از فرهنگ جاهلیت قبل از اسلام است.

راستگو افزود: آمریکا و اسرائیل خیلی مشتاقند جمهوری اسلامی ایران و عربستان در مقابل هم قرار گیرند و در درگیری مستقیم ایران و عربستان پیروز اصلی رژیم صهیونیستی و آمریکا است.

امام‌جمعه اهرم گفت: در رابطه با موضوع به سفارتخانه عربستان در ایران با وجود همه مسائل و مشکلات موجود کار قابل دفاع نیست و چهار سال پیش در جریان حمله دانشجویان به سفارت انگلیس مقام معظم رهبری فرمودند احساسات جوانان درست بود ولی رفتن به سوی سفارتخانه کار صحیحی نبود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین