یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-40162
تعداد بازدید: 110بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴
شماری از عکاسان بین‌المللی با سفر به شهرستان دشتی ضمن بازدید از گنبد نمکی دشتی، از وجود گنبد نمکی دشتی اظهار شگفتی کردند.

گنبد نمکی دشتی همواره مورد توجه طبیعت‌گردان، عکاسان و علاقمندان به طبیعت بوده و به یکی از مناطق مورد علاقه برای اقشار مختلف تبدیل شده است.خبرگزاری فارس: شگفتی عکاسان جهان از گنبد نمکی

در همین بین شماری از عکاسان بین‌المللی با سفر به شهرستان دشتی ضمن بازدید از گنبد نمکی دشتی، از وجود گنبد نمکی دشتی اظهار شگفتی کردند.

 مردم ایران خیلی دوست‌داشتنی هستند

عکاس فدراسیون جهانی غارنوردی در بازدید از گنبد نمکی دشتی با بیان اینکه هدف از سفرم به شهرستان دشتی عکاسی از گنبد نمکی دشتی است، گفت: مردم ایران خیلی دوست‌داشتنی هستند و خارج از حد انتظار من بودند.

فیلیپ کروچه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی اظهار داشت: اولین‌بار برای حضور در کارگاه عکاسی به ایران دعوت شدم و زمان زیادی بود که می‌خواستم به ایران بیایم و برای سومین‌بار است که به ایران سفر می‌کنم.

زمین‌شناس فرانسوی گفت: مردم ایران خیلی دوست‌داشتنی هستند و خارج از حد انتظار من بودند و قطعاً برای چهارمین‌بار به ایران سفر خواهم کرد.

وی افزود: به‌جرات می‌توانم بگویم که گنبد نمکی دشتی جزو دهمین مکانی است که در طول عمرم مشاهده کرده‌ام و جزو ۱۰ تا از بهترین مکان‌هایی است که تاکنون سفره کرده‌ام.

عکاس فدراسیون جهانی غار نوردی تأکید کرد: در اینجا باید از توریست‌های خاص دعوت کرد زیرا اینجا بهترین‌هاست.

وی اضافه کرد: دو روز دیگر در ایران هستم که یک روز آن در دشتی خواهم بود و جوانان دشتی را جوانانی با علاقه می‌بینم.

وی ادامه داد: همیشه سفرها را با همسرم انجام می‌دهم زیرا تمام غارنوردی‌ها با هم هستیم.

فیلیپ کروچه گفت: این سومین دیدار من از ایران است و هر بار که آمدم مردم ایران گرم‌تر از قبل مرا پذیرفتند.

این عکاس فرانسوی افزود: ۶۰ سال سن دارم و از ۱۵ سالگی غار‌نوردی و عکاسی از غار را شروع کرده‌ام و همسرم آنی کروچه دستیار و مدل من در کارم می‌باشد.

آنی کروچه همسر زمین‌شناس فرانسوی و عکاس حرفه‌ای غارهای جهان نیز گفت: مردم ایران مردمی آگاه دیدم و علاقه به شعر و شاعری دارند.

وی افزود: در غار نمکدان طولانی‌ترین غار نمکی جهان چند نفر از غارنوردان با ما همراه شدند که علاوه بر عبور از مسیرهای سخت و دشوار شروع به خواندن حافظ کردند و زمان را به‌گونه‌ای دیگر برای ما رقم زدند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز گفت: باعث افتخار است که میزبان فیلیپ کروچه یکی از مطرح‌ترین عکاسان غار دنیا در خورموج هستیم و فرصتی دست داد تا هنرمندان عکاس شهرستان نیز از دانش ایشان استفاده کنند.

حمید زارعی افزود: عکاسان دنیا با زبان عکس راحت‌تر از شاعران و نویسندگان می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اندیشه‌های خود را به هم هرچند هم‌گویش نباشند منتقل کنند.

 بر اساس این گزارش، کروچه غارنوردی خود را در سال ۱۹۷۰ آغاز کرده و در سال ۱۹۷۴ عکاسی در غار را به‌صورت حرفه‌ای دنبال  و یک باشگاه در همین راستا برای علاقه‌مندان تأسیس کرده است.

کروچه توانسته است در سال ۱۹۸۳ با مدرک دکتری هیروژئولوژی از دانشگاه مونپولیه فرانسه فارغ‌التحصیل شود.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین