کد خبر: DT-36428
تعداد بازدید: 101بازدید
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۴
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر:
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: در اجرای احکام قضایی همه باید مطیع قانون باشند به همین منظور شورای تأمین نیز حقی برای صدور احکام قضایی در مورد تصرف اراضی ندارد.

علی جمادی ظهر امروز در نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان بوشهر در ارتباط با نقش مهم احکام قضایی در جامعه اظهار داشت: هیچ مقام و مسئولی اجازه ندارد در احکام دادگاه‌ها در مورد اراضی دولتی دخالت کند و مسئولان امر نیز هر جا احساس کردند قرار است حکمی صادر شود و نیاز به ورود دادگستری است اطلاع دهند.

وی بیان کرد: در اجرای احکام قضایی همه باید مطیع قانون باشند و شورای تأمین نیز حقی برای صدور احکام قضایی در مورد تصرف اراضی ندارد.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: اجرای احکام موجب خوشحالی مردم و رضایتمندی آنان خواهد شد، لذا در این زمینه باید با دقت لازم کار انجام شود.

جمادی با اشاره به حساسیت موضوع تصرف اراضی دولتی بیان داشت: مقام معظم رهبری نیز همواره در مورد جلوگیری از تجاوز به منابع طبیعی، محیط‌ زیست حساسیت خاصی دارند، لذا مسئولان باید در این زمینه جدیت لازم را به خرج دهند.

وی افزود: اگر احکام قضایی در مورد تصرف اراضی دولتی اجرا نشود دیگران نیز بدون بیم و ترس به اراضی دولتی تعرض می‌کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر یادآور شد: در زمینه صدور احکام اراضی دولتی آمادگی کامل داریم تا با همه دادگستری شهرستان‌ها همکاری لازم داشته باشیم و در این زمینه باید کمیته مشترک منابع طبیعی، امور اراضی، ثبت‌اسناد و املاک و منطقه ویژه پارس جنوبی با دبیری امور اراضی تشکیل شود.

جمادی اضافه کرد: خدمات‌رسانی به محدودهای فاقد کاربری مسکونی، جز مصوبات ما بوده و ادارات آب و برق نیازی به مجوز در این زمینه ندارند.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: برای بسیاری از املاکی که ادارات دارند هنوز سند رسمی صادر نشده است اما این موضوع باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با تأکید بر تسریع در صدور سند رسمی مربوط به دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: اگر در محدوده شهرها مشکلاتی در مورد مستندسازی املاک داریم باید به‌طور ویژه در دستور کار دستگاه قضا قرار گیرد.

انتهای پیام/۲۲۵۵/ت۴۰

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
ا حمد خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۷ بهمن ۱۳۹۴ در ۹:۵۳ ب.ظ
خدا کنم ا همنطور باشد
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین