کد خبر: DT-40986
تعداد بازدید: 76بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴
نماینده استان در مجلس خبرگان:

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهید نادر مهدوی نماد استکبارستیزی و ایثارگری در ایران است که دستیابی به این مرتبه از سعادت و کمال نتیجه بهره جستن از آموزه‌های ائمه اطهار(ع) است.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در آیین رونمایی از تندیس شهید شاخص ملی شهید نادر مهدوی در یادمان شهدای گمنام خارگ با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با بیان اینکه دخت پیامبر گرامی سراسر فضل و سعادت است اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) مسیر خوشبختی و سعادت انسان را مشخص و تعیین کرده که برای دستیابی به این گنج مهم باید از آموزه‌های این بانوی بزرگ اسلام استفاده کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام(ص) تعابیر زیبایی نسبت به حضرت فاطمه زهرا(س) داشته‌اند خاطرنشان کرد: در یکی از تعبیرات رسول گرامی اسلام تصریح شده «فاطمه سیده و بزرگ تمام زنانی است که از نخست تا پایان آفرینش به وجود آمده‌اند و سرآمد آنها است».

حسینی بوشهری با ابراز اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) از مرحله نفس مطمئنه عبور کرده است، افزود: نبی مکرم اسلام در حدیثی بیان کرده‌اند که «خداوند برای غضب فاطمه غضب می‌کند و با رضایت فاطمه راضی است» و این نشان دهنده این است که حضرت صدیقه طاهره(س) از مرحله نفس مطمئنه عبور کرده است.

وی با اشاره به اینکه شهدا راه و مسیر ائمه اطهار(ع) را طی کرده‌اند، گفت: بهره جستن از آموزه‌های مکتب اهل بیت(ع) زمینه سعادت و کمال انسان را فراهم می‌کند که شهدا با استفاده از این روش به‌سوی معبود شتافتند و سعادتمند شدند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه شهید نادر مهدوی افتخار ایران اسلامی و استان بوشهر است خاطرنشان کرد: این شهید والامقام درس‌های زیادی به انسان می‌آموزد چراکه با اقتدار و شجاعت در برابر استکبار جهانی که تا دندان مسلح است در آبهای خلیج فارس می‌ایستد و به شهادت می‌رسد.

حسینی بوشهری ادامه داد: شهید نادر مهدوی که شهید شاخص ملی تعیین و معرفی شده نماد استکبار ستیزی و ایثارگری است که دستیابی به این مرتبه از سعادت و کمال نتیجه بهره جستن از آموزه‌های ائمه اطهار(ع) است.

وی با تأکید بر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت افزود: تنها راه سعادت انسان در عرصه‌های مختلف زندگی، داشتن تفکر جهادی، ایثار و شهادت است.

نماینده مردم استان بوشهر با اظهار اینکه خارگ نماد مقاومت و ایستادگی است بیان کرد: مردم این جزیره استراتژیک در بحرانی‌ترین زمان در جنگ ۸ساله با وجود اینکه شبانه‌روز این جزیره مورد هجوم بمباران دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی بود لحظه‌ای منطقه را ترک نکردند و مقاوم در برابر تجاوزات ایستادند.

حسینی بوشهری افزود: اکنون تندیس پرافتخار شهید شاخص ملی شهید نادر مهدوی در کنار پهنه آبهای نیلگون خلیج فارس نزدیک محل شهادتش نصب شد که بر افتخارات این شهید افزوده است.

منبع: تسنیم

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین