کد خبر: DT-44718
تعداد بازدید: 89بازدید
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵
فرماندار جم خبر داد
فرماندار جم گفت: با همراهی اعضای انجمن کتابخانه‌های شهرستان و تلاش کتابداران تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی جم به 2 هزار و 750 نفر رسید که از این لحاظ رتبه اول استان به جم اختصاص یافت.

فتح‌الله نوروزی صبح امروز در نشست انجمن کتابخانه‌ها و نهضت مطالعه مفید جم با بیان اینکه توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی، توسعه همه‌جانبه را به همراه دارد، افزود: شهرستان جم در سال گذشته گام‌های خوبی را در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه برداشته که نویدبخش شرایط مطلوب‌تری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است.

وی افزود: در سال ۹۴ تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان ۹۰۰ نفر بود که با همراهی اعضای انجمن کتابخانه‌های شهرستان و تلاش کتابداران این رقم در سال جاری به ۲ هزار و ۷۵۰ نفر رسید که از این لحاظ رتبه اول استان به جم اختصاص یافت.

فرماندار جم با تقدیر از همراهی خوب شهرداران با کتابخانه‌های شهرستان گفت: شهرداران هر سه شهر جم، ریز و انارستان نیم درصد سهم کتابخانه از درآمدهای شهرداری را به‌حساب کتابخانه‌ها واریز کرده و در فرهنگ‌سازی مطالعه نیز یاریگر کتابخانه‌ها بوده‌اند که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به اجرای مطلوب مصوبات انجمن کتابخانه‌های شهرستان در سال گذشته خاطرنشان کرد: نشست‌های انجمن کتابخانه‌ها باید به‌طور منظم برگزار شود و همه اعضا نسبت به اجرای مصوبات پایبند باشند تا بتوان نتایج ملموس آن را مشاهده کرد.

رئیس انجمن کتابخانه‌ها و نهضت مطالعه مفید شهرستان جم استفاده از ظرفیت مدارس برای فرهنگ‌سازی مطالعه را گامی مهم در این راستا برشمرد و اظهار داشت: در سال گذشته اقدامات خوبی با همراهی مجموعه آموزش و پرورش انجام شد و انتظار داریم ارتباط دانش‌آموزان و کتابخانه‌ها روزبه‌روز افزایش یابد.

گفتنی است بهزادی کتابدار کتابخانه عمومی روستای آبگرمک جم نیز از سوی استان به عنوان کتابدار نمونه انتخاب شده است.

انتهای پیام/۲۲۵۵/ی۲۰/

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین