کد خبر: DT-24759
تعداد بازدید: 58بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">عضو هیات رییسه اتاق بازگانی بوشهر گفت: شرایط این استان درپسا تحریم برای پذیرش شرکت های کشتیرانی و جذب سرمایه گذاری های خارجی آماده است.</p>

خورشید گزدرازی روز چهارشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: به طور قطع پس از تحریم نقل و انتقال کالا و تردد کشتی های حامل پرچم جمهوری اسلامی ایران به بندر بوشهر و سایر بنادر این استان افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: با این وجود باید بنادر استان بوشهر آمادگی پذیرش این شرکت ها و حمل و نقل و توسعه فضای بارانداز کالاها را داشته باشند.
گزدرازی ادامه داد: دراین ارتباط توسعه بندر و توجه به فضاهای بندری از جمله جداسازی اسکله صادراتی، استفاده ازاسکله های مجاور برای حمل کالاهای صادراتی و تسریع دراحداث مجتمع بندری نگین که افق توسعه بندر بوشهر درآن گنجانده شده از اولویت های مهم است.
وی بیان کرد: پس از لغو تحریم ها شرایط مناسبی برای توسعه بخش های مختلف اقتصادی فراهم است که استان بوشهر باید از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کند.
گزدرازی با اشاره به این که پس از برداشتن تحریم ها موضوع سرمایه گذاری در فعالیت های بندری و دریایی توسط افراد و شرکت های خارجی مطرح خواهد بود، اظهارکرد: دراین زمینه جذب سرمایه خارجی بهترین نوع تامین مالی پروژه های بزرگ و زیرساختی است که باعث ورود منابع مالی همراه با فناوری روز جهانی به کشور می شود.
وی با بیان این که تعامل سازنده میان بخش خصوصی و دولت پویایی اقتصاد استان را به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: اتاق های بازرگانی در پسا تحریم می تواند حرکت آفرین باشند و دروازه های اقتصادی را روی سرمایه گذارن بگشایند و در این زمینه اتاق بازرگانی بندر بوشهر نیز آمادگی هر گونه همکاری را خواهد داشت.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین