یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 22
کد خبر: DT-34800
تعداد بازدید: 98بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اول دی‌ماه جای با حضور در فرمانداری شیراز برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرد، این موضوع بهانه ای شد تا به سوابق و همچنین وضعیت فعلی وی برای انتخابات مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه استان فارس اشاره ای داشته باشیم .

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از “سوک”، آیت الله صفائی بوشهری که اکنون در سن ۵۶ سالگی به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر مشغول به فعالیت است متولد شهر بوشهر بوده و تا مقطع دبیرستان در مدرسه مشهور سعادت بوشهر مشغول به تحصیل بوده و سپس برای ادامه تحصیل به قم عزیمت نموده تا در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل شود .

وی در حوزه علمیه زیر نظر اساتید بزرگی همچون حضرت آیت ‌الله بهجت، بهاءالدیني، پایانی، تبریزی (رضوان ‌الله تعالی علیهم) و حضرات آیات خوشوقت تهراني، شب‌زنده‌دار، شبيري زنجانی، وحید خراسانی، راستي كاشاني و جوادي آملي(حفظهم الله) کسب فیض نموده و به مدارج علمی بالایی دست یافت تا جایی که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ایشان را ” عالم فرزانه ” خطاب نمودند .

وی که دارای تالیفات مهمی در حوزه های علوم مختلف می باشد ، به فرمان مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۷به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر منصوب شد .

با حضور ایشان در استان بوشهر علاوه بر ایفا کردن نقش محوری و وحدت آفرین در میان مردم و انواع گروه های سیاسی ، با اقدامات و سخنرانی های انقلابی و منطقی خود در بزنگاه ها و شرایط حساس استان و کشور از آرمان های امام خمینی و انقلاب اسلامی دفاع نمود .

البته ایشان از لحاظ سیاسی نیز دارای جایگاه ویژه ای در کشور می باشد و هم اکنون نیز مسئولیت ها و مشورت های مهمی با ایشان صورت می گیرد به عنوان مثال ایشان عضو مجمع عالی بسیج کشور بوده و در تصمیمات این نهاد راهبردی نظام جمهوری اسلامی در کنار دیگر بزرگان کشور ایفای نقش می نماید .

با وجود همه گذشته درخشان وی ، ثبت نام ناگهانی ایشان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان فارس اگر چه با استقبال هیئات و نیروهای ارزشی استان های فارس و بوشهر روبرو شد، اما این سئوال را در اذهان مطرح کرد که با توجه به سابقه فعالیت آیت الله صفایی در بوشهر و پیشینه پربار ایشان در حوزه علمیه قم و نیز عدم آشنایی کافی مردم استان فارس با امام جمعه بوشهر، چقدر شانس پیروزی در انتخابات هفتم اسفندماه و ورود به مجلس پنجم خبرگان رهبری را دارد؟

پیش از قضاوت در این باره توجه به چند نکته ضروری است:۱٫ استان فارس بر خلاف استان بوشهر که تنها یک نماینده در مجلس خبرگان دارد، دارای پنج کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.

۲٫ از پنج نماینده فعلی استان فارس در مجلس خبرگان یک نماینده شاخص یعنی آیت الله حائری شیرازی از حوزه انتخابیه تهران کاندیدا شده است.

۳٫ طبق عرف انتخابات های گذشته خبرگان، لیست معرفی شده از سوی جامعتین (جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز تهران) دارای بیشترین شانس رای آوری بوده است و همواره اکثریت قریب به اتفاق اعضای مجلس خبرگان را نامزدهای مورد تایید جامعتین تشکیل داده است.

با توجه به نکات مذکور احتمال پیروزی آیت الله صفایی بوشهری در این دوره از انتخابات بالاست.

همچنین شنیده های خبرنگار سوک نیز حاکی از این است که در جمع بندی اولیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله صفایی بوشهری در لیست این تشکل ریشه دار در انتخابات مجلس خبرگان قرار گرفته است.

بنابراین با توجه به سابقه درخشان آیت الله صفایی بوشهری، در صورت حضور ایشان در مناطق مختلف استان فارس برای آشنایی مردم این استان با این شخصیت علمی – سیاسی، ورود امام جمعه بوشهر به مجلس پنجم خبرگان دور از انتظار نخواهد بود.

از نظر نباید دور داشت که فارغ از گمانه‌زنی‌ها در مورد نتیجه انتخابات، نفس ورود شجاعانه آیت الله صفایی بوشهری به عرصه حساس انتخابات مجلس خبرگان آن هم در حوزه‌ای غیر از بوشهر و نیز احترام ایشان به نماینده فعلی استان در این مجلس، ستودنی و درس آموز است. اقدامی تکلیف مدارانه که مصداق بارز رعایت اخلاق سیاسیِ اسلامی و نیز ولایت مداری و حمایت از ولایت مطلقه فقیه در عرصه‌های خطر است و اینجاست که باید بارزترین خصلت ایشان در دفاع از آرمان های امام خمینی ، نظام اسلامی و ولایت فقیه را ” شجاعت ” نامید .

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین