شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 18
کد خبر: DT-36910
تعداد بازدید: 61بازدید
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴
آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در وبسایت رسمی خود اطلاعات و مدارک از طبقه بندی خارج شده ای مربوط به تحقیقات و رویت بشقاب پرنده ها و اشیای ناشناخته دیسکی را که در طول دهه های 40 و 50 میلادی مورد بررسی قرار داده است، منتشر کرد.

آژانس اطلاعات مرکزی سیا در این گزارش، که با معرفی داستان برخورد نزدیک یک افسر پلیس با بشقاب پرنده ای در جاده ای در بیابان های نیومکزیکو شروع می شود به توضیح در مورد پروژه های سازمان اطلاعات مرکزی در شناخت و بررسی این اشیای ناشناخته که در آن زمان گمانه زنی هایی مبنی بر دخالت شوروی سابق در ساخت اینگونه پرنده های دیسکی می شد، می پردازد.

در این گزارش، هکتور کوینتانیلا آخرین رییس پروژه«کتاب آبی» که در پایگاه هوایی آمریکا در این پروژه بر روی اشیای ناشناخته کار می کرده است، با انجام تحقیقات، ادعاهای این افسر پلیس در مورد رویت بشقاب پرنده ای با فاصله چندمتر که در وسط بیابان های نیومکزیکو فرود آمده بود را تایید می کند و این رویت را بهترین پرونده موجود وقت در مساله اشیای ناشناخته دیسکی شکل بیان می کند.

پروژه کتاب آبی بین سال های ۱۹۴۷ تا ۱۹۶۹ در پایگاه هوایی رایت پترسون در ایالت اوهایو ۱۲۶۱۸ مورد از رویت اتفاقات غیرطبیعی گزارش کرده که ۷۰۱ مورد از آنها همچنان ناشناخته مانده است.

در این بین سازمان سیا تصویری از چندین پرونده این سازمان در ارتباط با اشیای ناشناخته در آمریکا و دیگر کشورهای جهان از جمله فایل های مربوط به رویت بشقاب پرنده ۱۵ متری در آلمای شرقی، بشقاب پرنده ها در اسپانیا و آفریقا را منتشر کرده است و ۱۰ راهنمایی خود به محققین در این رابطه را نیز منتشر کرده است.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین