کد خبر: DT-30344
تعداد بازدید: 102بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴
فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه گفت: شهید مهدوی و همرزمانش، غروب 16 مهرماه سال 66،‌ جهاد فی سبیل الله را در برابر استکبار جهانی به منصه ظهور رساندند.

سردار علی رزمجو ظهر امروز در یادواره شهید مهدوی و شهدای خلیج فارس در دانشگاه آزاد اسلامی جزیره خارگ ضمن ادای احترام به ارواح مطهر شهیدان، امام شهداء و شهدای جزیره استراتژیک خارگ بالاخص شهدای حماسه نبرد مستقیم با آمریکا در اظهار داشت: شهدای خلیج فارس زیباترین غزل‌های دریایی را سرودند و با نثار خون خود مسیر حق و عدالت و عمل به دستورات الهی را انتخاب کردند.

رزمجو گفت: شهیدان به مثابه چراغ‌هایی نورانی، همواره در جامعه پرتوافشانی می‌کنند و شهید مهدوی و همرزمانش روح ارتباط  عاشق و معشوق را در آبهای نیلگون خلیج فارس و اطراف جزیره خارگ معنا کردند.

وی تصریح کرد: دل‌های عاشق همه این شهیدان مملو از عشق به خدا و معارف قرآنی بود و تاثیر معنوی و عرفانی حضرت امام (ره)، فرزندانی همچون شهدای خلیج فارس در دامان خانواده‌هایی مومن پرورش داد که نردبان ترقی و انسانیت را تا بالاترین افق‌ها پیمودند.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه با بیان اینکه مردان الهی در دوران حیات کوتاه دنیایی خود آنچنان درخشش و معنویتی دارند که تاریخ و افکار عمومی داخل و بیرون کشور را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند، ادامه داد: زیباترین نوع دفاع و کارزار با قدرتمندترین دشمنان در اثر جرات، شجاعت و روح عبودیت نشات یافته از توجه قلبی خالصانه به خداوند متعال و توسل به اولیای و انبیای الهی حاصل شد.

رزمجو اظهار داشت: شهید مهدوی و همرزمانش، غروب ۱۶ مهرماه سال ۶۶ حماسه‌ای بی‌نظیر و برگ زرینی در تاریخ جنگ تحمیلی رقم زدند، پهنه خلیج فارس را برای مهمانان ناخوانده بیگانه خصوصا آمریکا ناامن کرده و بر اساس معارف قرآنی با بذل خون خویش، حقیقت آیات جهاد فی سبیل الله را در برابر استکبار جهانی به منصه ظهور رساندند.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه تاکید کرد: خلیج فارس آیینه تمام نمای ایثار شهید مهدوی و همرزمانش است، همان‌هایی که با تاسی از حماسه حسینی افق‌های تازه‌ای از ایثار و مقاومت پیش روی جهانیان گشودند که تا ابد ماندگار خواهد بود، درس جنگ با آمریکا را به ملت‌های آزاده جهان آموختند و چراغ فروزان ملت‌هایی شدند که فریاد اسلام‌خواهی، آزادی و ظلم‌ستیزی دارند.

 وی تصریح نمود: اگر شهید مهدوی و همراهانش در آن زمان با حداقل امکانات در برابر آمریکای جهان‌خوار، جان خویش را فدا نمودند امروز لشکرها نفر شهید مهدوی، مبارکی، شفیعی، گرد و توسلی داریم که با داشتن تجهیزات مدرن متناسب با نوع ماموریت دریایی، آماده دفاع همه‌جانبه از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

در ادامه مراسم دکتر قیصری رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر بیان داشت: ریاست عالی دانشگاه آزاد کشور کار فرهنگی با محوریت طرح‌های ماندگار همچون یادواره شهیدان و توسعه تحصیلات تکمیلی را در راس برنامه کاری خود قرار داده که تاکنون استان ما  در این موارد وضعیتی قابل قبول داشته است.

قیصری با اشاره به این که پیامبر اسلام اولین شخصی است که واژه شهید را در خصوص کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند به کار برده است، گفت: شهادت عزتی است انتخابی که انسان به سوی آن می‌رود نه این که مثل مرگ به سراغ انسان می آید.

وی تصریح کرد: آشنا نمودن دانشجویان با فرهنگ شهادت، کار فرهنگی ارزشمندی است و در عصر انفجار اطلاعات، رسالت منادیان راستین آزادی و انسانیت، دفاع از فرهنگ ایثار و مقاومت در برابر سلطه و ستم است و هر شهید مشعلی است که بر بلندای قله عزت و افتخار یک ملت نورافشانی می‌کند.

در پایان یادواره، از خانواده شهدای حماسه نبرد مستقیم با آمریکا شهید مهدوی، مبارکی، توسلی، شفیعی، بیژن گرد و شهید زنده این رخداد ماندگار عبدالکریم مظفری تجلیل شد.

گفتنی است در خلال یادواره، برادر شهید حسین فهمیده به ذکر خاطراتی از شهید پرداخت همچنین حجت الاسلام میرغفاری همراه با پرده‌خوانی، روایتی منحصر به فرد و تاثیرگذار از سال‌های حماسه و دفاع و خاطرات رزمندگان و اسرا به نمایش گذاشت.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین