کد خبر: DT-35682
تعداد بازدید: 114بازدید
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴
دلواپسی مردم از حضور متکدیان در جای جای شهر را می توان در ابعاد گوناگونی دسته بندی کرد که احتمالاً نگرانی های بهداشتی، لطمه زدن به جلوه شهر، و ترویج یک سری ضد فرهنگ ها در صدر این موضوعات قرار می گیرند ...

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از «استان۲۴»؛ این روزها از تکدی گری در شهرهای استان بوشهر زیاد سخن به میان می آید که بعضاً نیز با انتقاد شهروندان و برخی مسئولان همراه می شود. متکدیانی که تمامی چهارراه ها را قرق کرده اند و ردشان در هر کوی برزن قابل مشاهده است.

دلواپسی مردم از حضور متکدیان در جای جای شهر را می توان در ابعاد گوناگونی دسته بندی کرد که احتمالاً نگرانی های بهداشتی، لطمه زدن به جلوه شهر، و ترویج یک سری ضد فرهنگ ها در صدر این موضوعات قرار می گیرند که باید برای آنها تدبیری عاجل اندیشید و در اقدامی حساب شده به این پدیده ناپسند پایان داد.

اما تکدی گری در استان بوشهر که یک زمان بصورت انحصاری در اختیار اتباع ژنده پوش پاکستانی قرار داشت و تنها در موارد نادری چهره های بومی در میان آنها یافت می شدند، این روزها در اشکال مختلف و با حضور گسترده جوانان و سالمندان ایرانی در نقاط مختلف شهرهای استان و البته با ترفندهای جدید گدایی به چشم می آید.

مردم استان ما کارتون خوابی، پاک کردن شیشه های خودروها، فروش التماس گونه آدامس و دسته های گل در چهار راه ها و مواردی از این دست را که فقط در شهرهایی همچون تهران دیده بودند ، از سالهای اخیر در شهر خود نیز به نظاره می نشینند.

در اینکه گدایی در همه ادوار تاریخ وجود داشته است تردیدی نیست، و در خصوص اینکه استان بوشهر نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد شکی وجود ندارد، اما نکته قابل تامل در این باره افزایش بی سابقه متکدیان بومی اعم از زنان و مردان در این روزهاست که به صورت عجیبی نیز در حال گسترش است.

برخی می گویند گدایان پاکستانی توسط افرادی سازماندهی می شوند و به صورت تشکیلاتی در سطح شهرها عمل می نمایند که حاصل فعالیت روزانه خود را در ازای مقداری غذا و مکانی برای استراحت به اربابشان تقدیم می نمایند. اما آیا می شود درباره زنان و کودکان ایرانی که شب ها و روزها آواره خیابان ها شده اند نیز چنین نتیجه گرفت؟!

شاید سوالی که این روزها ذهن بسیاری از بوشهری ها را به خود مشغول کرده این باشد که در چند سال اخیر چه اتفاقی رخ داده است که بومیان استان  را نیز درگیر این پدیده ناپسند کرده است؟

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین